Prvé dva domáce finálové zápasy s Nitrou

Autor foto: Miroslav Pôbiš

Séria s Popradom bola náročná, no náš klub vyradil kamzíkov 4:2 na zápasy a aj piaty rok po sebe si  zabezpečil finálovú účasť. Predošlé dve pretavil do titulov, všetci veríme, že tento rok zavŕšime zlatý hattrick. Výhoda 1. miesta po základnej časti sa ukázala aj tentoraz, keď oproti Nitre máme o tri dni viac odpočinku- dokopy sladkých šesť dní voľna! Za ten čas môžu zregenerovať nielen hráči, ale priestor na doliečenie sa a na odpočinok našim hlasivkám je dopriaty aj nám fanúšikom.
Nie všetci si voľné dni užívali, keďže po nociach sa pripravovalo choreo.

HC´05 Banská Bystrica- HK Nitra 3:2pp

V meste cítiť, že nie je až taký hlad po hokeji než tomu bolo v minulých rokoch. Fanúšikovia vyzerajú byť presýtení úspechmi a ďalší titul berú viac-menej ako samozrejmosť. Kde sú tie časy, keď zohnať lístok na finále bolo takmer nemožné, a ten, čo sa na finálový zápas dostal, si ten lístok vážil o to viac… Na zápase je oficiálne len 2763 divákov. Kotol je zaplnený, dobre poskladaný, no tiež sa to nedá porovnávať napr. s minulou sezónou.

Na začiatku zápasu prezentujeme choreo, ktoré pozostáva z troch trofejí a nápisom LOADING…
Choreo je jednoduchšie, no myšlienka je pekná a výstižná. Veď už naozaj málo chýba k dosiahnutiu zlatého hattricku. Znovu však, tak ako mnohokrát predtým, zlyhala prezentácia a tak choreo nevyniklo podľa predstáv.

Atmosféra je od začiatku veľmi dobrá, navyše už v 2. minúte ju umocňuje vedúci gól z hokejky Lampera. Ako sme už spomínali vyššie, kotol je vcelku dobre poskladaný, ostatní diváci sa tiež chytajú a fandia spolu s nami. V polovici zápasu už prehrávame o gól, no na nálade v kotli to neuberá a stále si ideme svoje. Ostatné tribúny trochu utíchli, no stále sa nájdu momenty, kedy sa zapájajú do pokrikov. Do tretej tretiny chceme priniesť zmenu a nový impulz má priniesť nový líder kotla. Približne osem minút pred koncom prichádzajú burcujúce slová jedného z dlhoročných lídrov fanklubu, ktoré ešte viac nakopnúŤ ľudí v kotli a decibely opäť idú hore. Aj ostatní diváci vycítia, že teraz je ten správny moment kedy treba zabrať a povzbudiť našich. Práve v týchto chvíľach je atmosféra hodná finále. Štyri minúty pred koncom sme odmenení vyrovnávajúcim gólom z hokejky Bartánusa a štadión sa otriasa v základoch!
Zápas speje do predĺženia, v ktorom už po troch minútach rozhoduje o našom triumfe Zigo a my sa tak tešíme z prvého víťazstva v sérii!
Dovolíme si tvrdiť, že práve diváci a skvelá podpora v závere zápasu priniesli obrat v skóre!

HC´05 Banská Bystrica- HK Nitra 3:1

Úvodné čestné vhadzovanie druhého finálového súboja zaobstarala naša úspešná biatlonistka Anastázia Kuzminová, ktorá si vyslúži aplauz od publika. Tentoraz je na zápase o čosi viac fanúšikov- 2813- no stále nie je vypredané. Kotol je rovnako ako deň predtým zaplnený, no zložený vyzerá byť o čosi slabšie.

Úvodná dvadsaťminútovka gól neprináša, no napriek tomu je atmosféra dobrá. Na začiatku druhého dejstva sa ujímame vedenia po góle Šťastného, čo napomáha aj atmosfére. Presne v polovici stretnutia inkasujeme vyrovnávajúci gól, no tri minúty na to nás znovu posiela do vedenia obranca Southorn a tak sme opäť na koni. Napriek tomu, že hokej je celkom kvalitný a atmosféra dobrá, stále tomu chýba väčšia vášeň bystrického publika. Kotol však  stále fandí na patričnej úrovni, často sa do pokrikov zapájajú aj ostatní diváci. 20 sekúnd pred koncom, keď Higgs strieľa tretí gól do opustenej brány hostí, vyťahujeme v sektore nad hlavy kartóny, na ktorých je vyobrazený súčasný stav našej víťaznej série nad Nitrou: 16-te víťazstvo v rade. Zároveň zborovo skandujeme pokrik: „šestnásť nula!“
So záverečnou sirénou vypukne veľká radosť medzi hráčmi na ľade, ale aj divákmi na tribúnach, nasleduje striedma ďakovačka s hráčmi a my si aspoň voláme späť brankára Williamsa, ktorý nám venuje ďakovačku aj za zvyšok mančaftu. Ešte niekoľko minút po zápase, keď sú už hráči dávno v šatniach, diváci na tribúnach škodoradostne skandujú: „šestnásť nula!“  J

Ďakujeme každému kto prišiel na finálové zápasy, či už do kotla alebo na ostatné tribúny a prispel k búrlivej domácej atmosfére, v ktorej sme si pripísali dve dôležité víťazstvá a do Nitry si tak cestujeme po víťazný mečbal.

Obidva dni sa v sektore hostí objavili aj fanúšikovia Nitry, ktorí povzbudzovali svoj tím.

Autor foto: Miroslav Pôbiš, Maroš Búrik