Prvé dva domáce semifinálové zápasy

Autor foto: Maroš Búrik

Séria s Detvou bola pomerne jednoduchá a hráči, ale aj my fanúšikovia, sme ušetrili nejaké sily.
Pred najbližšími domácimi zápasmi sme si mohli dopriať až šesť dní odpočinku, čo je pre naše hlasivky  skvelá správa. V týždni netrpezlivo sledujeme ostatné série play off a čakáme na súpera. V semifinále nakoniec vyzveme Poprad, s ktorým sa nám v základnej časti príliš nedarilo.

HC´05 Banská Bystrica- HK Poprad 5:4

Domáce zápasy sa opäť hrajú cez víkend, čo by na jednej strane mohla byť výhoda, aby pricestovali domov naši cezpolní, no práve počas tohto víkendu sú mnohí z našich radov mimo Bystrice…
Očakáva sa, že bude vypredané, no oficiálne je na zimáku len 2627 divákov a mnohé miesta sú prázdne. Okrem toho medzi domácimi fans sedí aj mnoho popradských fanúšikov…
Kotol je vcelku fajn zaplnený, hoci s minulými sezónami sa to nedá porovnať.

Keďže z Winter Classic ostali papiere, ktoré sme vtedy kvôli daždu nemohli využiť na kartónovačku, rozhodli sme sa, že ich využijeme teraz. Dve hodiny pred zápasom sa stretávame na zimáku a rozmiestňujeme papiere na jednotlivé sedadlá. Musíme si priznať, že choreo príliš nevyšlo.  Namiesto osvedčenej klasiky, keď sa papiere rozmiestnia do jednotlivých sektorov, sme tentoraz papiere rozmiestnili po jednotlivých radoch a konečný efekt nebol dobrý. Aspoň máme ponaučenie do budúcna a nebudeme experimentovať.

Úvod zápasu je ako zo sna a už po 11. minútach vedieme trojgólovým rozdielom! Priaznivý výsledok sa samozrejme prejavuje aj na nálade a atmosfére, ktorá je výborná. Spolu s kotlom žijú aj ostatné tribúny. Kamzíci sa však troma gólmi v druhom dejstve vracajú do zápasu . Pre atmosféru je dobré, že zápas je otvorený a nechýbajú emócie na ľade, ale tiež na tribúnach. Kotol fandí stále- to je už samozrejmosť, ostatní diváci fandia tiež, no najviac vtedy, keď prichádza nejaký impulz z ľadu.
Za nerozhodného stavu neustále ženieme náš tím za strelením ďalšieho gólu. Za neúnavnú podporu sme odmenení šesť minút pred koncom, kedy sa opäť dostávame do jednogólového vedenia, ktoré už udržíme až do konca. Dve minúty pred koncom diváci vstávajú a odmeňujú našich hráčov potleskom v stoji. Po záverečnom hvizde vypukne na tribúnach, ale aj na ľade obrovská radosť z úspešného vstupu do série.

HC´05 Banská Bystrica- HK Poprad  4:3

Na druhom zápase je o čosi viac divákov než deň predtým- oficiálne 2713. V kotli sa nás zišlo zhruba toľko čo počas prvého zápasu série.

Atmosféra je opäť od úvodu dobrá, hokej má taktiež kvalitu. Vedúci gól tentoraz strieľajú hostia, no na atmosfére to neuberá. Tribúny sú miestami lenivé, no keď už hučia aj ostatní diváci, stojí to za to. Emócie sú vybičované najmä v záverečnej časti zápasu, kedy sa skóre mení ako na bežiacom páse a na svetelnej tabuli svieti nerozhodný výsledok 3:3. Najmä v týchto chvíľach sa snažíme dotlačiť našich k ďalšiemu gólu, tribúny žénú našich vpred. Vytúžený zásah prichádza tri minúty pred koncom, eufória na tribúnach je v tej chvíli obrovská. V závere opäť diváci vstávajú zo sedadiel a za spevu našich chorálov sa štadiónom nesie potlesk v stoji. Ďalšia tesná výhra o gól znamená naše vedenie v sérii 2:0 na zápasy.

Po oboch zápasoch prebieha poďakovanie, ktoré je síce striedme, no príde nám kus vrúcnejšie než vtedy, keď je v zostave Tomáš Surový… Vždy si voláme späť brankára Williamsa, ktorý nám venuje menšiu ďakovačku.

Hostia pricestovali obidva dni. Prvý zápas ich v sektore hostí bolo okolo 70, druhý polovica z toho. Celý čas však povzbudzovali svojich. Za zmienku stojí to, že aj na ostatných tribúnach sa objavilo množstvo popradských fanúšikov.

My sa chceme poďakovať každému kto priespel ku dobrej atmosfére, ktorá bola asi o čosi lepšia než v sérii s Detvou, no samozrejme slabšia než minulé sezóny v tejto fáze sezóny. Teraz nás čaká dvojzápas v Poprade kam sa tiež chystá vycestovať množstvo našich fanúšikov. Veríme teda, že niečo uchmatneme aj pod Tatrami.