Prvé dva domáce zápasy play off

Autor foto: Miro Pôbiš

Jedenásťdňová pauza po konci základnej časti nám prišla vhod a všetci sme si poriadne oddýchli, doliečili sa a nažhavili sa na najdôležitejšiu časť sezóny. Okrem odpočinku sme sa venovali aj príprave chorea. Všetci sme s radosťou privítali, že našim súperom vo štvrťfinále play off bude neďaleká Detva, s ktorej fanúšikmi máme dolhodobo dobré vzťahy, navyše Detva je len na skok, takže si nemusíme brať dovolenku na výjazdy, ktoré nás čakajú uprostred týždňa.

HC´05 Banská Bystrica- Detva 5:0

Autor foto: Maroš Búrik

Úvodný zápas série sa hrá v sobotu. Klub pred tohtoročným play off oproti minulým rokom navýšil vstupné, no aj napriek tomu si cestu na zápas našlo cestu slušných 2527 divákov. Kotol je taktiež slušne zaplnený stovkou fanúšikov.

Pred začiatkom zápasu prezentujeme menšie choreo, na ktorom je vyobrazená kultová postava zo známeho hororu SAW. Celú prezentáciu doprevádza hudobný podmaz tohto hororu.

Atmosféra je od úvodu dobrá, hokej je kvalitný, chytajú sa aj ostatní diváci. V druhej tretine postupne Iskra strieľa štyri góly a rozhoduje o svojej výhre. Paradoxne práve táto časť zápasu je z pohľadu fanklubu slabšia než zvyšné dve, pretože niektorí fanúšikovia z kotla sa pozabudnú v krčme, kde trávia väčšiu časť druhého dejstva. Na šťastie práve góly v sieti súpera vyburcujú ostatných divákov zapojiť svoje hlasivky a tak je atmosféra stále pomerne dobrá. V záverečných minútach spievame oslavné chorále a ľudia pred záverom vstávajú a odmeňujú našich potleskom v stoji.

Po zápase neočakávame nejakú extra ďakovačku od našich hráčov, za tie roky sme si zvykli, že Suro so svojou družinou nám venujú ďakovačku až na konci série. Napriek tomu nám hráči zatlieskajú a odchádzajú z ľadu preč. Až neskôr sa dozvedáme, že brankár Williams, schádza posledný z ľadu a tak trošku očakáva, že bude vyzvaný na pozápasovú ďakovačku aspoň on, žiaľ, nepostrehli sme to.

HC´05 Banská Bystrica- Detva 2:4

Autor foto: Miro Pôbiš

Návšteva na druhom zápase s Detvou je o čosi nižšia než deň predtým, cestu na štadión si našlo 2476 divákov, čo je však stále veľmi pekné číslo, keďže vstupné je 10 a 12 euro. V sektore sa nás podobne ako v predošlom zápase zišlo okolo sto hláv. Kotol je však slabšie zložený než bol v prvom meraní síl.

Obraz hry sa oproti prvému zápasu zmenil. Naši nehrajú tak dobre, naopak Detva hrá oduševnene, obetavo a ujíma sa vedenia. Kotol, tak ako býva v Banskej Bystrici zvykom, však fandí neustále aj za nepriaznivého stavu. Spomínané zloženie kotla a vyčerpané hlasivky sa však prejavujú aj na atmosfére, navyše, ani ostatní diváci nefandia až tak ako by sa patrilo. Po znížení na 2:3 však tribúny cítia, že šanca na obrat žije a razom ožívajú aj ostatné tribúny, ktoré ženú Iskru za vyrovnaním spolu s kotlom. Vyrovnanie nielenže neprichádza, ale v samom závere inkasujeme štvrtý gól do prázdnej brány. Vtedy diváci, rovnako ako v predošlom zápase, vstávajú, no už nie preto, aby svojim hráčom zatlieskali v stoji, ale odchádzajú sklamaní preč….. My však stojíme za mužstvom stále a aj napriek prehre naďalej spievame a po zápase odmeňujeme hráčov potleskom.

Sektor hostí bol obidva dni zaplnený detvianskymi fanúšikmi, ktorí neustále povzbudzovali svoj tím a dali o sebe patrične vedieť počas obidvoch zápasov. Zhodli sme sa v tom, že často ich bolo viacej počuť než bryndziarov, keď k nám prídu na výjazd. Možno to bolo spôsobené aj tým, že oba tábory mali zhruba rovnaký počet fanúšikov, Chimenkovci navyše boli patrične posilnení alkoholom a vtedy sa vždy fandí lepšie J Počas obidvoch zápasov sa niekoľko fanúšikov z našich radov vybralo do sektoru hostí, kde sme počas druhej prestávky  ponúkli našich hosťov niečím páleným. Ďakujeme usporiadateľom za to, že nám v tomto smere vyšli v ústrety.

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prišli na domáce zápasy a svojimi hlasivkami prispeli k dobrej atmosféry, žiaľ, stačilo to len na jednu výhru.

Séria sa teda za stavu 1:1 na zápasy sťahuje do Detvy, kde nás nečaká nič ľahké. Ani na ľade, ani na tribúnach. Veríme však, že tak ako naši hráči zabojujú na ľade, zabojujemje aj my na tribúnach a aj vďaka našej podpore si z klziska súpera donesieme domov dve víťazstvá. HYBAJ ISKRA!

Autor foto: Maroš Búrik a Miro Pôbiš

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru