Prvé dva domáce zápasy so Spišskou

Reporty z úvodných zápasov série so Spišskou sa nepíšu ľahko. Jediné pozitívum je víťazstvo v prvom zápase (3:2) a choreo, inak to stálo za prd.

Pár dní pred zápasom sa partia prevažne mladých chalanov aktívne podieľa na tvorbe chorea. To je odprezentované pred začiatkom prvého zápasu. Úvodné pokriky naznačujú, že by to mohlo stáť za to. Hoci fandíme celý čas, postupom času atmosféra kus upadá, navyše sa musíme prekrikovať nielen s hosťujúcimi fans, ale aj s extrémne hlasnými reprákmi. Veľa záleží od toho, ako sa zapájajú ostatné tribúny. Minútu pred koncom sme svedkami nepochopiteľného zlyhania moderátorky zápasu a Matúša Holendu, ktoré pokazí celý záver zápasu, našťastie, našich hráčov to nerozladí natoľko, aby pustili z rúk tesné víťazstvo.

Tak si môžeme po zápase užiť víťaznú ďakovačku, ktorá má za následok výmenu názorov medzi niektorými z kotla, pretože jedni tvrdia, že ďakovať sa má až na konci série, iní nesúhlasia. Hráči si však nastúpili, líder sa rozhodol, že ďakovačka bude, tak bola. Po ďakovačke skandujeme meno Miša Kabáča, ktorý síce nebodoval, ale ocenili sme jeho obetavosť a bojovnosť, keď sa často hádzal do súperových striel.

Druhý zápas bol katastrofou. Na ľade sme utrpeli trpkú porážku 0:6 a atmosféra z našej strany bola slabá. Dôvodov je viac- slabo zložený kotol a otrasný výsledok, ktorý všetkých znechutil. Hoci sa líder kotla snaží dohovoriť ľuďom v sektore a motivovať ich, aby zo seba vydali maximum, nie celkom sa mu to darí a hoci sa fandí až do konca, atmosféra nie je bohvie aká. Našťastie prichádza vykúpenie v podobe záverečného hvizdu, po ktorom si s hráčmi poďakujeme a odchádzame sklamaní domov.

V sektore hostí sa po oba dni objavili fanúšikovia hostí, ktorým slúži ku cti, že prišli v slušnom počte počas pracovného týždňa. Žiaľ, na bystrickom zimáku si zväčša vytvorili domácu atmosféru.

Náš kotol bol po oba dni slabo zložený, nebolo nás nejak veľa a kým nepotiahli ostatní diváci spolu s nami, tak sme nemali šancu.

Aréna ani zďaleka nebola vypredaná- na zápasy si našlo cestu 2254 a 2263 divákov.

Na záver sa chceme poďakovať ľuďom, ktorí sa podieľali na tvorbe kvalitného chorea. Po prvý raz odkedy je zrekonštruovaná B tribúna, sme vytvorili choreo na celú tribúnu.

Ďakujeme tiež ľuďom, ktorí si uprostred pracovného týždňa našli čas, prišli do kotla a hučali. Ako sme už spomenuli, atmosféra nebola dobrá a rozhodne nebola hodná play off. Do ďalších zápasov máme čo naprávať a zlepšovať. Ďakujeme tiež tým z vás, ktorí ste potiahli spolu s nami, ste super!

foto: Maroš Búrik , BBonline.sk

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru