Prvé tohtosezónne derby so Zvolenom

Derby zápasy so Zvolenom vždy lákajú a sú plné emócií. Inak tomu nebolo ani tentoraz. Hoci, od starých dobrých časov to malo veľmi ďaleko.

HC´05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 4:3pp

2811 divákov je síce najvyššia domáca návšteva v prebiehajúcej sezóne, no je smutné, že ešte aj po začiatku zápasu nie je problém kúpiť si lístok v pokladni… Žiaľ, ani Zvolen nedokázal úplne vypredať náš útulný štadiónik. Aspoň, že náš sektor sme dokázali zaplniť, hoci, mohol byť aj napratanejší.

Hrá sa kvalitný a vyrovnaný hokej vo veľmi dobrej atmosfére, o ktorú sa okrem nás starajú aj hostia, ktorí zaplnili svoj sektor. Najmä momenty, kedy spolu s nami hučia aj ostatní diváci stoja naozaj za to. Už už sa zdá, že bryndziari vezmú všetky body, no naša neúnavná podpora je odmenená v závere zápasu, pár sekúnd pred koncom, kedy strieľame vyrovnávajúci gól a na tribúnach zavládne poriadna eufória! Tú znásobí víťazný gól v predĺžení, ktorým završujeme dokonalý obrat a môžeme si tak po zápase zakričať, že DERBY JE NAŠE!

Po zápase si spolu s hráčmi vychutnávame sladkú chuť víťazstva, ktorá chutí viac než porážka iných súperov. Po prekrikovačke si voláme späť navrátilca do zostavy a nášho obľúbenca Gilberta Gabora, hoci za výkon a štatistiky v zápase by si to zaslúžil skôr Kanaďan Troock. Nabudúce príde aj jeho čas. Svoj čas tentoraz využil aj brankár Rahm, ktorý vydržal až kým prišiel rad naňho a patrične si spolu s divákmi užil víťazné ovácie.

Už pri odchode hráčov do šatne kričíme, že chceme, aby sa vrátili naspäť na ľad, hráči nám naše želanie plnia, vracajú sa späť a tak si môžu spolu s nami zaskákať pri pokriku „kto neskáče nie je Bystričan“.

My sa chceme tradične poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí fandili a výraznou mierou sa tak pričinili o víťazný obrat v zápase! Pretože, aj vďaka vašej viere a neustálej podpore to naši hráči napokon zvládli! Atmosféra v minulosti bývala lepšia, to áno. No veľa vecí sa zmenilo, tak buďme radi za to čo tu máme. Ideme ďalej!

foto – Maroš Búrik, Gabriela Ganzová

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner