Rozhodujúci zápas finále play off

HC´05 Banská Bystrica- HK Nitra 6:2

Autor foto: Maroš Búrik

Finálová séria sa vracia pod Urpín, všetci viac či menej dúfame, že to doma už ukončíme a budeme oslavovať. Dopyt po lístkoch je obrovský, jednoznačne sa očakáva, že prvýkrát v tohtoročnom play-off konečne vypredáme štadión. Priekupníci si pri tomto piatom finálovom zápase určite prišli na svoje, internetom koluje niekoľko screenov konverzácií, kde sa objavujú trojciferné sumy. Prípravy fanúšikov tiež nasvedčujú tomu, že každý očakáva víťazné zavŕšenie. Kupujú sa šampusy, zhromažďuje pyro, niektorí aj strihajú papieriky na „argentínu“. Na zápas sa ľudia zbiehajú viditeľne skorej, rady v bufetoch sú dlhšie ako zvyčajne. Obšmietajú sa tu aj nejakí „turisti“, ale tých na takomto zápase čakal asi každý.

Zimák sa zapĺňa do posledného miesta, v našom sektore je to poriadne natlačené. Konečne.
Na zápase vytvárame spolu s ostatnými tribúnami atmosféru hodnú finálového stretnutia. Konečne.
Aj priebeh stretnutia ešte prispieva ku gradácii tejto vynikajúcej atmosféry. Po prvej tretine vyhrávame 3:1 a pozícia lídra kotla sa mení, keďže ako hráči na ľade, po dlhej sezóne, ideme aj my z posledných síl.
Na fandení to však určite nepoznať. Dostávame zo seba to čo v sebe máme, aby sme tak pomohli uchmatnúť pohár už v dnešnom stretnutí. Priebeh zápasu tomu nasvedčuje a už v polovici stretnutia začíname spievať oslavné chorále. Ostatné tribúny nám nadpriemerne pomáhajú. Párkrát sa prevalí aj mexická vlna, proste pravé finále. V tretej tretine už spievame „taliansky chorál“ a to je aj čas na „argentínu“. Papieriky lietajú vzduchom a koniec tejto sezóny sa nezadržateľne blíži. Približne päť minút pred koncom už celý zimák stojí na nohách a tlieskajú hádam všetci, čo majú ruky. Posledné sekundy sú tu, už je to každému jasné- sme znovu majstrami. Obrovské odľahnutie hneď strieda masívny potlesk a výkriky radosti. Pokračujeme v oslavných choráloch a užívame si zlatý hetrik.

Nitrianski hráči dostávajú strieborné medaile. My ich odmeňujeme potleskom za predvedenú hru, aj za to ako so sebazaprením, napriek početným zraneniam na ľade bojovali. Následne je vyhlásený za najužitočnejšieho hráča play-off, mladík v službách Corgoňov, Samo Buček. Všetci fanúšikovia mu tlieskajú a pri preberaní zlatej korčule už skandujeme jeho meno. Toto športové gesto ho úplne dojíma.

Už ale čakáme ako pribudnú na krku našich hráčov zlaté medaile a hlavne čakáme na pohár. Keď už majú hráči a realizačný tím kov na krku, prichádza na rad očakávané odovzdanie pohára. Preberá ho náš kapitán Suro a prichádzajú ďalšie prejavy emócií. Následne ako pohár koluje v rukách hráčov skandujeme, viac či menej meno hráča, ktorý s ním robí kolečko po ľade. Niektorí sa už ale presúvame vonku a pripravuje sa pyro party- svetlice, dymovnice a do toho všetkého sa stále spieva, oslavy sa začali- takto to má presne vyzerať. Keď odchádzajú nitrianski hráči v buse domov, odprevádzame ich potleskom.

Ešte dlho po zápase stovky fanúšikov slávia v okolí štadióna a najmä vzadu pri vstupe do šatní. Hráči postupne vychádzajú von medzi rozradostnených fanúšikov, spievame, odpaľujeme ohňostroj a pyro.
Následne sa oslavy titulu presúvajú do známeho lokálu, kde sa žúruje do skorých ranných hodín.

Autor foto: Maroš Búrik

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner