Tretí a štvrtý finálový zápas s Nitrou

Do Nitry cestujeme s vedením 2:0 na zápasy. Po dlhšej dobe nám výjazd vychádza na víkend.
To sa odzrkadľuje aj na záujme Banskobystričanov. K dispozícii dostávame 150 lístkov, len tak sa po nich zaprášilo a plné počty hlásime už pár dní vopred. Pred výjazdom sme sa dohodli, že sa všetci zladíme do červených farieb, aby sme v sektore pôsobili jednotne.

Bus zapĺňame do posledného miesta, niektorí si dokonca musia cestu odstáť. Cestujeme vo veľmi dobrej zostave a sme odhodlaní dať o sebe patrične vedieť. Do Nitry prichádzame s dostatočným časovým predstihom, tak stíhame aj hymnu. Ešte pred ňou sme si minútou ticha pripomenuli legendárneho Jána Staršieho, ktorý nás v týchto dňoch navždy opustil.

HK Nitra-  HC´05 Banská Bystrica 3:7

Vypredaný štadión a 3500 hrdiel nás tradične víta veľmi hlučnou kulisou. Do nášho sektoru dnes zavítala aj trojica našich hráčov- Biro, Gabor a Kabáč. V deviatej minúte sa ujímame vedenia a nálada v našom sektore graduje. Zo zápasu sa razom stáva gólová prestrelka, na našu radosť ich viacej padá do siete súpera. V Nitre panuje výborná atmosféra, no na tú z rokov minulých sa ani zďaleka nechytá a tak máme možnosť okrem jednoduchých pokrikov spievať aj chorále.
Po siedmom góle v sieti súpera je už zápas zjavne rozhodnutý a tak niektorí z nás dávajú dole nadbytočné oblečenie. Fanúšikovia domácich si však aj napriek nepriaznivému stavu idú svoje. Sedem minút pred koncom zápasu spúšťajú chorál, ktorý neprestajne spieva takmer celý štadión a tak nás veľmi k slovu nepúšťajú.

Po záverečnom hvizde sa nám hráči prichádzajú poďakovať za podporu a my ich za ich výkon odmeňujeme potleskom. Ešte sa prizeráme tomu ako aj niekoľko minút po zápase domáci fanúšikovia v stoji spievajú chorál a po chvíli vychádzajú ich hráči naspäť na ľad a ďakujú svojim verným. Naozaj klobúk dolu.

Cesta domov sa nesie v perfektnej atmosfére. Klasicky stojíme na pumpe na Tekovských Nemciach, kde oslavujeme spolu s fanúšikmi cestujúcimi autami, rozbalí sa to tam v veľkom a kedže sa pokriky dnu na pumpe skvele ozývajú nevieme prestať a skvele sa bavíme.
Naša víťazná séria proti Nitre sa naťahuje už na 17 zápasov a vybojovali sme si tri majstrovské mečbaly.

HK Nitra- HC´05 Banská Bystrica 2:1sn

Na štvrtý zápas znovu zapĺňame celý sektor, v ktorom je opäť veľká časť ľudí z kotla. Aj dnes nás svojou účasťou poctili hráči, k tým včerajším sa pridal Šoltés. Keďže sa dnes už môže rozhodnúť, dávame do fandenia všetko. Keď je nás poriadne počuť, tak na nás domáci pískajú, čo nám vlieva do žíl ďalšiu energiu. V zápase prehrávame 0:1, ale aj vďaka nášmu presvečeniu a neúnavnému povzbudzovaniu sa nám darí zápas vyrovnať. Nitriansky fans si od polky tretej tretiny stále idú svoje.Nie sú takí hluční ako včera, tak našu podporu musia počuť aj hráči na ľade. Zápas speje až do predĺženia, no rozhoduje sa až v nájazdoch, v ktorých sme však ťahali za kratší koniec, a tak sa séria vracia ku nám domov do Bystrice.

Cesta domov je o poznanie pokojnejšia než deň predtým, keďže sme si vedomí, že nás čaká ďalší domáci zápas a tak šetríme hlasivkami.

Ďakujeme každému jednému z vás čo ste vycestovali do Nitry. Mnohí ste absolvovali obidva zápasy, niektorí len jeden, ale oba dni sme dali o sebe patrične vedieť a aj vďaka tomu naši hráči zvládli aspoň jedno meranie síl a domov z Nitry prinášajú finálový mečbal.