Výjazd do Lugana

Milí Anjeli,

Tak ako minulý rok, aj teraz nás v Lige majstrov čakajú zaujímaví súperi. Ako iste viete, žreb nám nadelil minuloročného víťaza Champions Hockey League – fínske mužstvo JYP Jyväskylä, vicemajstra zo Švajčiarska HC Lugano a najmä fanúšikovsky mimoriadne atraktívny HC Plzeň. Autobusový výjazd plánuje náš fanklub iba k českému zástupcovi, veríme však, že aj do zvyšných dvoch destinácií si nájde cestu čo najviac Bystrických Anjelov. Minulý rok sme sa ako fanúšikovia výborne zapísali v Salzburgu, naše fandenie a búrlivá podpora zaujalo aj vedenie Ligy majstrov. Pár fanúšikov meralo cestu aj do fínskeho Tampere a malá skupinka sa zišla vo Wolsfburgu.

Predpokladáme teda, že okrem Plzne by niektorí z vás mohli mať záujem aj o  zápas vo Švajčiarsku (piatok 7.9.), i keď autobusový výjazd sa tam nechystá. Pre tých, ktorí by chceli vycestovať do Lugana, sme pripravili malý prehľad možností. Ešte chceme upozorniť, že cenu vstupenky na zápas zatiaľ nepoznáme.

Prvou možnosťou je samozrejme individálna doprava autom. Ako najrýchlejšia sa javí trasa cez Bratislavu, Viedeň a Mníchov. Domovským stánkom HC Lugano je štadión Resega v Porze, prímestskej časti  Lugana a podľa google maps je touto trasou vzdialený 1 141 km od nášho štadióna.

Okrem nákladov na PHM treba samozrejme počítať s tým, že niektoré úseky ciest sú spoplatnené. 10-dňová diaľničná známka v Rakúsku stojí  9,00 €. Okrem klasickej nálepky je možné v predstihu zakúpiť diaľničnú známku aj elektronicky, tu však treba počítať s tým, že začína platiť až po 18 dňoch od kúpy, pričom cena je rovnaká ako pri klasickej nálepke.

Cestovanie po nemeckých diaľniciach je ešte tento rok bezplatné. Horšie je to v samotnom Švajčiarsku, nakoľko jediná známka, ktorú je možné zakúpiť, je ročná a stojí 40 švajčiarskych frankov, čo je cca 36 euro.

O necelých 100 km dlhšia je trasa cez Rakúsko a Taliansko. V Taliansku sa platí za diaľničné úseky formou mýta. Úsek z Tarvisia do Milána vyjde cca 38,00 € (iba cesta tam) a samozrejme aj tu treba počítať aj s diaľničným poplatkom v Švajčiarsku.

Pokiaľ vo vás drieme dobrodruh a máte dosť voľného času, môžete cestovať aj vlakom a autobusom. Do Bratislavy sa lacno odveziete Regio Jetom, odtiaľ nie je problém dostať sa do Viedne.  Vo Viedni sa preveziete pár zastávok metrom na železničnú stanicu a už si len užívate cestu vlakom až do Lugana s prestupom v Salzburgu a Zurichu. Na túto cestu si vyhraďte približne 20 hodín.  Cenu si netrúfame odhadnúť, pokiaľ má niekto o tento spôsob cestovania záujem, určite si všetko bez problémov pozisťuje.

Najrýchlejšia a najpohodlnejšia je cesta lietadlom. Nakoľko Lugano leží necelých 30 km od talianskych hraníc, cenovo najvýhodnejšie je letieť do Milána a odtiaľ je to do Lugana necelé dve hodiny vlakom alebo autobusom. Ceny za letenky sa menia, ešte pred pár dňami bolo možné zakúpiť letenku z Budapešti do Milána za niečo cez 40 euro, v deň písania tohto textu je v ponuke najlacnejšia letenka z Budapešti za 70 €, z Viedne za 72,38 € alebo z Bratislavy za 81,06 €. Spiatočný lístok autobusom z letiska priamo do Lugana vyjde cca 20 euro.

Samozrejme je možné letieť aj priamo do Lugana s prestupom v Zurichu, najlacnejšia spiatočná letenka s odletom z Viedne však vyjde na cca 200 euro.

Nech už si zvolíte akýkoľvek spôsob dopravy, predpokladáme, že v Lugane strávite aspoň jednu noc. Možností ubytovania je viac než dosť, záleží, na čo sa cítite. Podľa stránky booking.com začínajú ceny v hosteloch od sumy 23 € (v týchto cenách ide o lôžko v spoločnej nocľahárni so spoločnou kúpeľňou). O niečo väčší výber ubytovania ponúka Miláno – tu sme našli posteľ v 4-lôžkovej zmiešanej spoločnej izbe za 14 euro. Pokiaľ vám tento typ ubytovania nevyhovuje, cena za lôžko v hotelovej izbe sa pohybuje približne od 70 euro vyššie.

Toľko teda k základným informáciám. Pokiaľ by ste sa dopátrali k výhodnejším cenám (letenky, ubytovanie…), budeme radi, ak nám info posuniete. 

Veríme, že sa nás vo Švajčiarsku stretne čo najviac, spoločne podporíme náš tím, užijeme si skvelý výlet a pomôžeme hráčom k dôležitému víťazstvu!

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru