Výjazd do Mníchova

Red Bull Mníchov- HC´05 Banská Bystrica 3:0

Tretí rok po sebe máme, vďaka víťazstvu v domácej lige, možnosť konfrontovať sa s najlepšími európskymi mužstvami v hokejovej Lige majstrov. Tento rok si zmeriame sily so švédskym Färjestadom, švajčiarskym Ambri Piotta a nemeckým Mníchovom. Práve do metropoly Bavorska sme sa rozhodli zorganizovať výjazd a podporiť tam náš tím.

Termín výjazdu je výborný, zápas sa hrá v sobotu, navyše vďaka štátnemu sviatku si mnohí fanúšikovia môžu predĺžiť víkend, všetko teda hrá v náš prospech. Pôvodne plánujeme do Mníchova zabezpečiť pre fanúšikov aj autobus, žiaľ, klub nám nie je schopný prispieť na cestu, navyše prepravca medzitým vezme inú zákazku, a tak sme odkázaní ísť do Mníchova po vlastnej osi. Týmto sa všetkým záujemcom o autobusový výjazd ospravedlňujeme.

Niektorí fanúšikovia sa vydávajú do Nemecka už deň vopred a noc pred zápasom trávia v uliciach Mníchova. Iní cestujú až v deň zápasu a nočný Mníchov si užívajú až po zápase, niektorí zas cestujú na zápas len na otočku. Do Mníchova prichádzajú aj bystričania žijúci v Nemecku, Švajčiarsku, či dokonca v Anglicku.

Pred zápasom si dávame zraz v Olympijskom parku, ktorý sa rozprestiera neďaleko zimného štadióna a spoločne sa presúvame pred zimák. Tam sa už pohybujú desiatky ďalších bystričanov, odetých prevažne v bielom, keďže pár dní pred zápasom prebehla medzi fanúšikmi výzva, aby sme sa zladili do bielych farieb. V sektore hostí sa nás schádza okolo 120, čo je fantastické číslo! Pôvodne sme totiž očakávali, že do Mníchova vycestuje len okolo 70 verných. V sektore sa medzi nami objavujú aj Slováci žijúci v Nemecku, ktorí prišli podporiť náš tím. Ostávame milo prekvapení, že aj oni sa aktívne zapájajú do fandenia napomáhajú tak vytvoriť kvalitnú kulisu.

ČO JE MAXCOS?
Čisté a jednoduché. Vytvorené z iba 9 zložiek – pre zdravú, krásnu, mladistvo vyzerajúcu pleť.Na zápase je oficiálne takmer 2500 divákov a útulný zimáčik je spolovice zaplnený. Proti nám stojí mnohopočetný kotol domácich, ktorý neustále fandí, no priznáme sa, že sme od domácich fanúšikov čakali rozhodne viac.

My dávame o sebe vedieť už niekoľko minút pred zápasom. Povzbudení pekným počtom fanúšikov v sektore, sme odhodlaní nechať na tribúnach všetko a aspoň sčasti sa vyrovnať domácim fans a pomôcť hlasivkami nášmu mužstvu.

Zápas je kvalitný a naši sú nemcom vyrovnaným súperom. V stretnutí síce prehrávame, no výsledok je celý čas hrateľný, čo pomáha udržať dobrú náladu aj medzi tými fanúšikmi, ktorí nezvyknú fandiť za nepriaznivého stavu. Support si teda počas celého zápasu drží kvalitnú úroveň a dávame o sebe hlasno vedieť. V Mníchove nie je žiaden klasický bubeník, no chlapci za bubnom svoju úlohu zvládajú vcelku dobre.

V zápase nakoniec ťaháme za kratší koniec, no výsledok nám neuberá na dobrej nálade, naopak, s výkonom našich chlapcov sme nadmieru spokojní, čo im dávame znať aj pri pozápasovej ďakovačke.
Hrdinom sa pre nás stáva brankár Beskorowany, ktorého skandujeme niekoľkokrát počas zápasu a naše ovácie si vyslúži aj po záverečnej ďakovačke. Chudák však zatiaľ nevie čo má robiť…

Ďakujeme každému kto meral stovky kilometrov, aby v Mníchove mohol podporiť svoj milovaný klub. Počty boli veľmi dobré, atmosféra ktorú sme spoločne vytvorili tiež. Rozhodne sa nemáme za čo hanbiť a v Mníchove sme spravili dobrú reklamu sebe, mestu, ale aj klubu. My sme si istí, že každý z vás si tento európsky výjazd užíval plnými dúškami.

Ďakujeme hráči, ďakujeme pán Koval, ďakujeme, že vďaka vám a vašim úspechom z posledných rokov máme možnosť cestovať s našim klubom skrz Európu a konfrontovať sa s tak kvalitnými súpermi.

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner