Výjazd do Prešova

Prešov je pre nás nová destinácia na extraligovej mape, kde sa ešte na výjazde nebolo a možno tak skoro ani nepôjde. Navyše, šlo o zápas posledného s predposledným, takže sa bojovalo o dôležité body do tabuľky.

Sme sklamaní z nízkeho záujmu ľudí vycestovať do Prešova, napriek tomu sme rozhodnutí, že tam stoj čo stoj pôjdeme. Z Bystrice vyrážame na jednom aute a na 9-miestnej dodávke od nášho partnera AutogroupBB. V Prešove sa k nám pridáva niekoľko fanúšikov žijúcich na Východe. V sektore za bránou sa nás teda zišlo 18 kusov.

Na štadión prichádzame netradične skoro a tak si môžeme vychutnať predzápasové rozkorčuľovanie našich hráčov a poobzerať si útroby nového extraligového štadióna, ktorý vyzerá vcelku pekne. Prekvapením pre nás je správanie sa niekoľkých fanúšikov z domáceho fanklubu, ktorí hneď za nami prichádzajú a dávajú sa s nami do reči. Takto nás navštevujú počas každej prestávky na čo nie sme zvyknutí, ale budiž.

Síce v menšom počte, ale fandíme neustále počas celého zápasu. Aj za stavu 0:2 v náš neprospech ženieme náš tím vpred, hoci nič nenasvedčuje tomu, že by mala prísť víťazná otočka. Tretia tretina však patrí nám, naši hráči zrovnávajú skóre a tesne pred koncom sme za neustálu podporu odmenení aj tretím-víťazným- gólom v súperovej sieti!

Myslíme si, že aj my sme boli tým faktorom, pre ktorý mali naši hráči motiváciu zvítaziť, pretože cítili, že sme tam s nimi a snáď sme im aj my vliali potrebnú energiu. Po zápase si spoločne užívame chuť víťazstva a víťaznú ďakovačku s prekrikovačkou, následne sa nám povenuje Filip Belányi. Hráčom ešte ďakujeme aj pri ich autobuse.

Sme sklamaní z nízkej účasti, sme si však vedomí, že výsledky a hra našich hokejistov momentálne nelákajú… Tiež cena výjazdu- 25e, nie je v dnešnej dobe maličkosť a tak nie každý má na to, aby mohol vycestovať podporiť náš tím aj von… Ďakujeme však tým z vás, ktorí ste si našli čas a v Prešove ste nechýbali!

Ďakujeme tiež požičovni áut AutogroupBB a tiež BILIARD CLUB8 za podporu!

autor foto: Peter Illenčík