Výjazd na Slovan

Bolo jasné, že ďalšou výjazdovou destináciou bude Bratislava.V hlavnom meste žije množstvo Bystričanov, preto sme chceli využiť silu tohto regiónu.

Z Bystrice vyrážame na dodávke a jednom aute. Už v Bystrici sa začína výjazd komplikovať, keď pri kúpe lístkov nastane nejaká technická chyba a tak posádka auta vyráža s hodinovým meškaním.

Pred Bratislavou sa však obe posádky dávame dokopy a na štadión prichádzame tridsať minút pred zápasom a tak stíhame aj rozcvičku nášho mužstva. V minulosti bývalo vždy zvykom, že sme na výjazdoch pravidelne meškali, doba sa očividne mení a my nielenže chodíme včas, ale dokonca v predstihu…

Tesne pred zápasom zaujmeme svoje miesto v sektore, pridávajú sa k nám aj ostatní Bystričania a počet v kotli je naozaj vcelku slušný- okolo 50 hláv!

Od začiatku zápasu sa púšťame do fandenia, zostava v sektore je vcelku dobrá, tak nám nič nebráni v tom, aby sme sa celý zápas dobre bavili. Baví nás aj zápas, ktorý sa pre náš tím celý čas vyvíja dobre, v 18.min ideme do vedenia po góle Kontosa. Slovan márne dobíja bránu skvelého Sedláčeka a my cítime, že z Bratislavy môžeme domov doniesť dobrý výsledok. To nás poháňa vo fandení, hoci úvody tretín sú trochu slabšie, pretože vždy istý čas trvá kým sa ľudia vrátia z bufetu naspäť do sektoru. Domáci kotol nepredvádza nejaký extra výkon a tak cítime, že naše povzbudzovanie má zmysel, že nás hráči cítia a dodávame im energiu. Štyri minúty pred koncom prichádza poisťovací gól na 2:0 z hokejky Bíreša a to už všetci- hráči, aj my fanúšikovia, veríme, že víťazstvo bude naše! Hoci Slovan minútu pred koncom znižuje na 1:2, zápas končí za našich víťazných chorálov!

Hráči sa tešia zo štvrtej výhry po sebe, my sa tešíme ešte viac a po konci zápasu si môžeme zaspievať, že: tento výjazd nebol zbytočný!!

Hráči sa nám prichádzajú poďakovať za podporu, spoločne si užijeme víťaznú ďakovačku aj s prekrikovačkou a následne skandujeme meno nášho nového hrdinu, brankrára Jakuba Sedláčeka.

Pri autách po nás pokukuje skupinka domácich fanúšikov, no v pokoji odchádzame domov. Žiaľ, iná partia Bystričanov také šťastie nemala a dostávajú sa do konfliktu s frustrovanými domácimi…

Ďakujeme všetkým z vás, ktorí ste vycestovali podporiť svoj tím! Výjazdový počet bol naozaj pekný a to ešte chýbalo mnoho ďalších známych tvárí žijúcich v Bratislave, ktorým sa nedalo prísť. Ďakujeme tiež Bystričanom žijúcim v Blave, že prišli k nám do sektoru a fandili spoločne s nami! Tiež pozdravujeme partiu z Novej Bane, ktorá bola podporiť tiež.

Štyri víťazné zápasy v rade nás razom posunuli v tabuľke vyššie, zaujímavé šieste miesto je už na dosah, naopak, vzdialili sme sa posledným priečkam. Teraz nás čaká oddych počas repre pauzy a následne atraktívne zápasy počas Vianočných sviatkov vrátane „Štefanského“ výjazdu do Zvolena.

Na záver sa ešte chceme poďakovať nášmu partnerovi AutogroupBB za zapožičanie dodávky.