HC´05 Banská Bystrica- HC Nové Zámky 1:0

V poslednom domácom zápase starého roku sme privítali na domácom ľade Nové Zámky a postavenie mužstiev tabuľke nám velí vyhrať. Na zápase je prítomných 2669 divákov, z toho sa nás v kotli zišlo, klasicky, okolo 60 verných.

Autor foto: Maroš Búrik

Prvú tretinu sa nenašiel nik kto by šiel na plot a tak sme rozkrikovali len tak z davu. Atmosféra je vcelku dobrá- hučí sa. Od druhej tretiny sa líderskej pozície ujme jeden z dlhoročných členov fanklubu, ktorý má s rozkrikovaním minimálne skúsenosti. Aj on má svoj štýl, tak ako každý líder, nie je tak impulzívny a burcujúci, no jeho pokriky majú hlavu aj pätu čo je veľké plus. Atmosféra sa s príchodom speakra na plot kus zlepšuje, no chýba to najdôležitejšie- góly v sieti súpera!
Márne čakáme na nejaký impulz z ľadu, ktorý by prebral skrehnuté publikum, ktoré sa však občas pripojí k niektorým pokrikom a fandí spolu s nami. Najväčší aplauz zožne asi len Matej Gajan v bráne svojimi dvoma-troma bravúrnymi zákrokmi.

Zhruba 10. minút pred koncom prichádza burcujúci predslov jedného z dlhoročných členov, ľudí v kotli, ale aj v priľahlej časti sedenia to nakopne a atmosféra graduje. Odmenou nám je gól z hokejky sviatočného strelca Vlada Mihálika šesť minút záverečným klaksónom. Odvtedy už publikum ženie spolu s nami Baranov za ďalším skalpom nášho súpera a atmosféra je až do samotného konca na dobrej úrovni.

Po zápase a klasickej ďakovačke s hráčmi, si ako hrdinu zápasu vyberáme Vlada Mihálika (koho iného ak nie tohto snajpra), ďalším hrdinom v zostave, je náš mladý odchovanec v bráne Matej Gajan, ktorý zaknihoval okrem víťazstva aj svoje prvé čisté extraligové konto v kariére. Gajo vyzerá akoby nečakal, že sa bude musieť vracať na ďakovačku a bol už takmer preč, keď začul naše skandovanie jeho mena.

Chceme sa poďakovať každému čo prišiel na zápas, ale najmä do kotla. Atmosféra bola vcelku obstojná a aj vďaka podpore z tribún naši hráči tento ťažký súboj zvládli víťazne.

Autor foto: Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru