HC´05 Banská Bystrica – Miškolc 2:3sn

Autor foto: Maroš Búrik

Iskra ťahá pred týmto súbojom šesť zápasovú víťaznú sériu a už nejaký čas je na čele ligového pelotónu. Posledné dva domáce zápasy zakaždým navštívilo vyše 2700 divákov, podobná návšteva sa očakáva aj tentoraz.

2500 divákov je určite miernym sklamaním, kotol je tiež tak priemerne zaplnený a tvorí ho okolo 50 aktívnych fans.

Mnohí diváci sa ešte nestihli ani usadiť na svoje miesta a do vedenia nás posiela Marek Bartánus. Všetci akoby nadobudli pocit, že už to pôjde hladko, no opak bol pravdou. Kotol už tradične fandí celý zápas, ostatní diváci sú opäť raz trochu zaspatí a nedokážeme strhnúť ostatné tribúny, aby hučali s nami. Miestami sa dokonca ozve aj piskot na výkon našich… My, nehľadiac na hru, či výsledok fandíme stále, miestami,  najmä keď príde impulz z ľadu, sa chytia aj ostatní diváci.
Zápas nakoniec speje až do predĺženia, po ktorom nasledujú nájazdy, v ktorých však ťaháme za kratší koniec….

Besedy s hráčmi poslúžili nielen na to, aby sme sa o našich chalanoch dozvedeli niečo viac, ale aj na to, aby sme si vysvetlili nejaké veci čo by sa mohli zmeniť, či zlepšiť. Aj preto po prehratých zápasoch už hráči neodchádzajú hneď do šatne, ale hráči chvíľu ostanú, aby sme im zatlieskali aspoň za snahu a bojovnosť. Keď hráči odchádzajú z ľadu, skandujeme meno Maja Rótha, ktorý prišiel na dva týždne na výpomoc, no ten to očividne neočakáva a medzitým je už v šatni.
Ďakujeme každému kto si našiel cestu na zápas a podporil náš tím. Samozrejme špeciálne poďakovanie patrí tým, ktorí fandili spolu s kotlom a pomohli nám svojimi hlasivkami.
Veríme, že do play off vyladíme formu a na tribúnach bude vládnuť tá povestná Bystrická atmosféra!

Autor foto: Maroš Búrik

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner