HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 5:4

Druhé tohto sezónne derby vo Zvolene sľubuje kvalitný hokej pred peknou diváckou návštevou.
Zvýšený záujem bystrických fanúšikov o výjazd nás vedie k tomu, aby sme zabezpečili dva autobusy.
V sektore sa už tradične pridávajú ďalší Bystričania, ktorí prišli vlastnou trasou a na sedení hneď vedľa je dokonca niekoľko stoviek fanúšikov Iskry. Počty sú teda po dlhšom čase veľmi dobré, hoci mrzí, že si cestu priamo do sektoru hostí nenašlo ešte viac ľudí.

foto: Matej Kubove, hokejovysvet.sk 

Ešte pred úvodným vhadzovaním dávame o sebe hlasno vedieť a zvolenským štadiónom znie naše tradičné „A BY A BY A BYSTRICA!“. Už to je predzvesť toho, že dnes to bude mať tie správne grády.

Hokej je od začiatku kvalitný, nie je núdza o góly, pekné akcie či šarvátky. Vyše 4000 divákov dotvára veľmi dobrú atmosféru, ktorá prispieva ku kvalite zápasu. Samozrejme, miestami je to lepšie, no nájdu sa aj slabšie pasáže. Zhruba v polovici zápasu dochádza u nás na plote k výmene lídra. Niežeby ten pôvodný bol slabý, no niekedy je zmena na líderskej pozícii impulzom pre divákov. Atmosféra sa po celý čas nesie v slušnom duchu. Pravdepodobne prvé derby, kedy na seba oba tábory nenadávali a neosočovali sa… Na svedomí to má zväz a jeho pokuty, ktorými trestá kluby za správanie sa ich fanúšikov… Je vidieť, že ľudia sa často aj boja reagovať na vypäté situácie na ľade, len aby zväzu nedali zámienku na nejakú zbytočnú pokutu. V poslednej minúte prichádza kontaktný gól, bystrická časť fanúšikov značne ožíva a prejavuje sa to aj na decibeloch z našej strany. Žiaľ, vyrovnania sme sa nedočkali. Napriek prehre však našich hráčov odmeňujeme potleskom, pretože za výkon, snahu a bojovnosť si to zaslúžia.

My sa chceme poďakovať všetkým z vás, ktorí ste vycestovali do Zvolena, či už k nám do sektoru hostí, alebo vedľa na sedenie. Počty boli naozaj kvalitné, atmosféra z našej strany tiež.

Čoskoro nás čaká znovu zápas na predmestí (v utorok 3.3.) a sami sme zvedaví koľkí tentoraz vycestujeme. Predsa len… hrať dvakrát behom dvoch týždňov derby vo Zvolene nie je veľmi atraktívne…

foto: Matej Kubove, hokejovysvet.sk 

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru