HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 6:3

Prvé zo šiestich tohto sezónnych derby zápasov sa odohralo vo Zvolene. Zápas sa hrá v piatok, čo je ideálny deň na výjazd.

Počet v sektore hostí je vcelku dobrý, no na najlepšie roky sa to zďaleka nechytá. V porovnaní s poslednými sezónami je však počet fanúšikov v sektore, ale aj vedľa na sedení, zhruba rovnaký.

Na zápase nie je prítomný žiaden z tradičných spíkrov a tak na seba zodpovednosť preberá Kiko, ktorý zažije svoj debut s megafónom v ruke práve na najväčšom slovenskom hokejovom derby zápase.

Atmosféra je počas celého zápasu kvalitná, oba fanúšikovské tábory predvádzajú dobrý support, domáci majú logicky navrch, keďže ich je viac. Druhá tretina je z našej strany trošku slabšia, no prvá aj tretia sú celkom v poriadku. Aj samotný zápas prináša mnoho pekných momentov a gólov, takže si diváci, ktorých oficiálne prišlo vyše 4100, prídu na svoje. Žiaľ, hoci je po dvoch tretinách stav nerozhodný 2:2, v treťom dejstve strháva na svoju stranu víťazstvo domáci tím.

My sa aj napriek prehre po zápase poďakujeme hráčom za kvalitný výkon a bojovnosť. Ďakujeme tiež všetkým z vás, ktorí ste do Zvolena vycestovali spolu s nami a prišli ste do sektoru hostí. Vďaka patrí tiež fanúšikom, ktorí fandili spolu s nami z vedľajšieho sedenia.