Domáce derby so Zvolenom

Prvé tohtosezónne domáce derby so Zvolenom sme odohrali tesne pred sviatkami. Bryndziari vopred ohlásili, že sa k nám chystajú vo väčšom počte, čo motivovalo aj bojkotujúcich fanúšikov, aby sa po dlhšom čase ukázali na hokeji.Partia okolo Ultras Iskra sa tentoraz slušne ohlásili už vopred a prebehla nejaká komunikácia. Na zápas pripravili choreo, na ktorého tvorbe sme sa podieľali aj my, ktoré bolo odprezentované na začiatku tretej tretiny.

Dopyt o lístky je veľký, návšteva po prvý raz od rekonštrukcie štadióna presiehla trojtisícovú hranicu- oficiálne 3016 divákov. Keďže kapacita sektoru nestačí, mnoho fanúšikov- predovšetkým z radov UI a futbalových RWA- si kupujú lístky na sedenie hneď vedľa. Kotol teda činí takých 200 hláv a má aj potrebnú kvalitu.

Atmosféra má hneď od začiatku tie správne grády a to aj vďaka celozápasovému supportu hosťujúcich fanúšikov, ktorých je mnoho aj na sedení vedľa ich sektoru. Do fandenia sa počas celého zápasu aktívne zapájajú aj diváci z ostatných tribún a aj vďaka nim má po dlhšom čase derby ten správny náboj. Minútu pred koncom Iskra zrovnáva skóre na 1:1 a zimák sa otriasa v základoch!! V predĺžení gól nepadne a tak sme svedkami nájazdov, v ktorých náš tím rozhoduje a tak spoločne môžeme sláviť dôležité víťazstvo nad večným rivalom.

Oslavy po zápase nemajú konca- užívajú si to hráči, užívame si to my, nádhera!

Ďakujeme všetkým z vás, ktorí ste prišli na zápas a aktívne fandili- či chodíte pravidelne alebo ste sa ukázali po dlhšom čase. Atmosféra bola výborná, no priznáme sa, že sme od toho čakali predsa len ešte niečo viac… snáď nabudúce.