Domáce zápasy s Mikulášom a Spišskou

HC´05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1

V piatok to bol už v poradí štvrtý zápas našich chlapcov pred vlastnými fanúšikmi. V kotli sa nás zozbieralo okolo 40 hláv. Dá sa povedať, že s akým súperom sme hrali, tak vyzeralo aj naše povzbudzovanie. V rozkrikovaní sa striedali traja ľudia. Bolo cítiť, že je to už štvrtý zápas a hlasivky pomaly odchádzajú, ale každý vydal zo seba, čo mohol a naši hráči sa nám odmenili druhým víťazstvom v rade.

Po zápase nasleduje víťazná ďakovačka, naše sympatie si začína získavať Dmitri Kostromitin, ktorý so sebou berie na ľadovú plochu aj svojho syna a ten si ďakovačku veľmi užíva. Potom si voláme k sebe pod sektor Chase Bergera, ktorý si pripísal dve asistencie a ešte aj Evana Weningera, ale ten mizne v útrobách tribúny. Neskôr sa nám priznal, že nechcel rušiť vytlieskavanie Chasa 😉

HC´05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 3:2n

Posledný deň v týždni k nám po 4396 dňoch zavítal súper zo Spišskej Novej Vsi. V sektore je nás opäť cca 40 hláv. Jeden z mladých a zároveň aj stály bubeník sa ujíma taktovky a od začiatku vidno, že je to oveľa lepšie oproti predchádzajúcemu duelu. Povzbudzovanie má hlavu aj pätu a nie je ani na moment hluché miesto. Celkovo je atmosféra oproti piatku oveľa lepšia, aj napriek tomu, že chýbajú mnohé známe tváre a  v priebehu zápasu sme museli opraviť blanu na bubne. Čo sa týka zápasu, od začiatku sa hrá svižné tempo s mnohými šancami hlavne na strane nášho mužstva. Na začiatku tretej tretiny vyhrávame už 2:0 a do skandovania sa pridávajú aj ostatné sektory nášho zimáku. Spišiaci pred koncom zápasu vyrovnávajú a duel dospel až do nájazdov, v ktorých uspeli naši borci a získavame cenné body do tabuľky.

Nasleduje tradičná ďakovačka, po ktorej skandujeme meno Kostromitina a spievame mu „Živió“ (deň pred zápasom oslávil narodeniny) a samozrejme nášho gólmana Weningera, ktorý si to skvelo užíva.

Teraz každý z nás musí poriadne zregenerovať, lebo zápasy idú v rýchlom slede a až na tri zápasy všetky odohrajú naši hráči pred vlastnými fanúšikmi a každý hlas bude potrebný k záveru sezóny.

foto: Šimon Ďuriančík, hc05.sk

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner