Druhý a tretí zápas štvrťfinále play off- v Detve

Séria sa za stavu 1:1 po domácom dvojzápase sťahuje do Detvy. Všetci sme iste čakali, že po dvoch domácich vystúpeniach budeme 100%-tní, no Detva si uchmatla jeden zápas. Je nám jasné, že v dvojzápase na klzisku súpera nás nečaká nič ľahké a že naši hráči budú potrebovať našu podporu, aby zvládli tieto boje.

Detva- HC´05 Banská Bystrica  0:1pp

Podpolianci, povzbudení výhrou v Bystrici, cítia, že môžu niečo získať aj na domácom ľade. Štadión je plný, no sektor hostí tiež. Dokopy prišlo Iskru povzbudiť odhadom 130 fanúšikov, čo je skvelý počet, keďže zápas sa hrá uprostred týždňa.

Atmosféra je počas celého zápasu veľmi kvalitná, domáci diváci ženú svojich neúnavne vpred, no my sa nenecháme zahanbiť a taktiež produkujeme poriadny hukot. Zápas je nervózny, čo sa prejaví aj na domácich fanúšikoch, ktorí často pokrikujú po našich hokejistoch, čo sa nám samozrejme nepáči, no snažíme sa neodpovedať rovnakou mincou. Predsa len, ešte donedávna boli vzťahy medzi našimi tábormi na nadštandardnej úrovni. V priebehu zápasu sa na plote vymenia hneď dvaja mladí spíkri, v tretej tretine však sektor funguje bez lídra  a rozkrikuje sa len tak z davu. Napriek tomu, že sa neustále fandí, na mnohých fanúšikoch cítiť nervozitu z nie príliš priaznivého vývoja zápasu, ktorý speje až do predĺženia. V predĺžení sa už na plot znovu stavia aj jeden s rozkrikovačov a burcuje ľudí v sektore, aby ešte potiahli a vydali zo seba maximum. Odmenou za neúnavnú podporu nám je víťazný gól z hokejky Erica Failleho a na ľade, ale aj v sektore vypukne obrovská radosť!

Detva- HC´05 Banská Bystrica  0:3

Na druhý deň je návšteva na zápase nižšia než deň predtým, aj v sektore hostí sa nás schádza podstatne menej, no 80 kusov je pekný počet. Niektorí z nás absolvujú oba zápasy, no oproti predošlému zápasu sa zostava v kotli obmieňa a prichádzajú čerstvé hlasivky.

Na plote tentoraz chýba klasický líder, rozkrikuje sa len tak z davu. Domáci kotol nemá takú kvalitu ako deň predtým, predsa len, Detva odohrala už predkolo play off, takže sily ubúdajú. Napriek tomu fandia celý zápas. Nám sa fandí o čosi lepšie než domácim fans, keďže v zápase vyhrávame už trojgólovým rozdielom. V sektore je spolu s nami aj Michal Stieranka, niekdajší brankár Iskry, v časoch, keď sme boli ešte mladí, brankár HC´05. Keďže je nás tam dosť pamätníkov ešte 1. ligy, teší nás to a odmeňujeme ho tradičným pokrikom „Stiero do brány, Stiero do brány!“. Mišovi sa to náramne páči a ďakuje nám, že aj po tých rokoch sme naňho nezabudli. Na hráčoch, ale aj niektorých fanúšikoch cítiť zvolnenie, tak posledných päť minút sa megafónu chopí jeden z dlhoročných lídrov fanklubu, aby kus pozdvihol morálku v sektore. Ľudia ožívajú a záverečné minúty sa kvalita fandenia zlepšuje, hoci aj dovtedy to bolo vcelku dobré. Ani v tomto zápase sa domáci fanúšikovia nezdržali vulgárnych pokrikov na našich hráčov, čo tentoraz vyvolá väčšie emócie aj na našej strane, mnohí Bystričania sú nahnevaní, no stále to držíme v určitých medziach slušnosti.

Ďakujeme každému kto vycestoval do Detvy, aby podporil našich! Tieto víťazstvá sa zrodili aj vďaka našej podpore z tribún, keď naši hráči cítili, že sme tam a stojíme za nimi! Atmosféra z našej strany bola obidva zápasy dobrá- prvý zápas skrz vyšší počet to bolo samozrejme kúsok lepšie, no aj v druhom zápase sme oslabenému domácemu kotlu boli vyrovnaným súperom a dali sme o sebe patrične vedieť.