HC Slovan Bratislava- HC´05 Banská Bystrica 1:3

Možnosť spraviť po rokoch výjazd do Bratislavy sme brali ako príjemné osvieženie, pretože pre mnohých to bola nová výjazdová destinácia. Snažili sme sa zorganizovať najprv autobusový výjazd, no pre slabší záujem sme situáciu prehodnotili a zvolili sme výjazd na autách. Spoliehali sme sa najmä na silnú komunitu Bystričanov žijúcich v Bratislave a blízkom okolí, no aj z Bystrice vyrazilo množstvo priaznivcov.

Autor foto – Svätoslav Straka

Cesta s menšími komplikáciami kvôli kolónam a rekonštrukcii na diaľnici nás neprekvapila, zato zdĺhavé kupovanie lístkov a dlhé rady pri vstupoch priamo do arény niektorým skupinkám spôsobili menšie opozdenie. Nástup a prvý gól nášho tímu z 3. minúty videla asi len polovica z našej výjazdoch skupiny. Druhý presný zásah z 5. min. už oslavovali všetci fanúšikovia Banskej Bystrice v sektore.
Skvelý vstup našich hráčov do stretnutia nám dodal energiu a fandenie malo patričnú úroveň, pretože sa pridali aj normálni fanúšikovia, ktorí väčšinu zápasu odsedeli. Fandenie v prvej tretine bolo vzhľadom na počet a zloženie skvelé.

Druhá tretina sa niesla v dominancii domácich hráčov, taktiež ožili aj domáci fanúšikovia, ktorí toho počas zápasu až tak veľa nepredviedli. Tak ako upadol výkon našich hráčov sme, žiaľ, s fandením upadli aj my a bolo z toho iba pár pokrikov.

V tretej tretine sme sa zomkli ,a tak ako aj hráči, aj my sme chceli odviesť kvalitnú prácu a potiahnuť náš tím k víťazstvu po 60. minútach. Dočasný líder kotla sa presunul na plot a z tade hecoval červeno-bielych. V poslednej tretine sme išli do toho naplno a pridávali sa aj bystrickí fanúšikovia z priľahlých tribún a to nielen pri prekrikovačke, ale aj pri klasických pokrikoch, za čo im ďakujeme.
Ku koncu zápasu klasicky gradovala atmosféra a neúnavný líder kotla motivoval aj ostatných fanúšikov a tí sa vzorne pridávali. Záver zápasu sme si už užívali a niesol sa vo víťaznej nálade a atmosfére.

Radosť a výhra nad Slovanom bola skvelá, čo ocenili aj hráči pri pozápasovej ďakovačke, keď sme si z hráčmi klasicky dali prekrikovačku a hrdinu, aj tohto zápasu, Beska, sme si zavolali na ďakovačku.
Po zápase plní sily a pozitívnej energie sme si ešte ako na domácich zápasoch sm dali prekrikovačku a pred štadiónom sme spievali naše chorále a pomaly sa presunuli domov.

Priamo v sektore sme sa zišli v počte 50 osôb a vedľa sektoru sedelo ešte aspoň 20 ďalších banskobystričanov, čo je slušný počet.

Všetkých ďakujeme za podporu a za vytvorenie dôstojnej atmosféry, vidíme sa na ďalších zápasoch, či už na domácom štadióne alebo v sektoroch hostí.

Na záver zaujímavá situácia a pohotová reakcia nášho fanklubu na pokrik belasých „vitajte v meste“, na čo sme trefne a športovo odpovedali pokrikom „my sme Majstri no a čóóó“.

Autor foto – lszphotography, Svätoslav Straka

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru