HC´05 Banská Bystrica- BK Färjestad 3:4pp

Dva dni po domácom zápase s Mníchovom nás čaká ďalšia domáca previerka s kvalitným súperom zo Švédska.
Po víťazstve s Nemcami, kde naši hráči bojovali, makali a potešili nás výhrou po nájazdoch, sú očakávania fanúšikovskej obce vysoké.

Autor foto – Maroš Búrik

Na štadión si našlo cestu o dve stovky viac divákov než naposledy, návšteva 1700 divákov je však stále miernym sklamaním. V kotli sa nás tentoraz zišlo okolo 60 verných.

Keďže v predošlom zápase musel líder kotla rozkrikovať bez megafónu, ktorý bol pokazený, tentoraz sme spojazdnili reprák. Chvíľu však trvá, kým všetko pozapájame a tak má líder chvíľu sťaženú úlohu.
Kotol je opticky lepšie zložený než v zápase s Nemcami, žiaľ, mnohí ľudia v kotli vyzerajú, že po ťažkej jarmočnej noci ešte driemu a trápia sa s opicou. Atmosféra je vcelku dobrá, hučí sa, no kotol má určite väčší potenciál než predvádza. Zápas je však kvalitný, výsledok hrateľný a tak žijú aj ostatní diváci a zapájajú sa do fandenia. V 38. minúte si pripomíname smutné výročie (už je tomu osem rokov) úmrtia Pavla Demitru a celý štadión skanduje jeho meno… Tri minúty pred koncom strieľame gól na 3:2, na tribúnach panuje eufória z vidiny ďalšej cennej výhry, žiaľ, chvíľu pred koncom Švédi vyrovnávajú a my sme tak svedkami ďalšieho predĺženia. V predĺžení Švédi rozhodujú o svojom triumfe, no bod, ale hlavne výkon našich hráčov, má pre bystrické publikum cenu zlata.

Po prehratom zápase je nálada na tribúnach (ale asi aj na ľade) dobrá, diváci odmeňujú hráčov potleskom v stoji a prebieha ďakovačka ako po víťaznom zápase. Bohvie ako by to vyzeralo ak by Suro ešte hrával….. Po ďakovačke si voláme späť Beskorowaneho, z ktorého sa za krátky čas stal miláčik bystrického publika.

Chceme sa poďakovať každému kto prišiel na tento zápas a pomohol vytvoriť kvalitnú kulisu.
Už o týždeň (nedeľa 15.9.) nás čaká prvý domáci súboj v domácej súťaži proti Detve, tak si to nenechajte ujsť!

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru