HC´05 Banská Bystrica- Dukla Trenčín 5:1

V priebehu deviatich dní sme privítali tohto súpera na našom ľade už druhý krát.
Kým na Valentína sme rozhodli o našom víťazstve až v nájazdoch, tentoraz to bol jednoznačnejší zápas- aspoň čo sa výsledku týka.

Pár dní pred zápasom koluje medzi fanúšikmi fáma, že sa možno v našom drese objaví milovaný Mathew Maione. Napokon ostalo len pri zbožnom želaní a tento vlasatý Kanaďan, ktorý si získal srdcia bystrických fanúšikov napokon sleduje zápas len v civile. Pred zápasom majú diváci možnosť odfotiť sa s ním, aj čestné buly zaobstará práve tento charizmatický chlapík. Vtedy zožne obrovský aplauz a skandovanie jeho mena, tak ako si zaslúži!

V poslednom meraní síl s Trenčínom to bola gólová prestrelka už od samého začiatku, keď po piatich minútach svietil na tabuli stav 3:1 pre náš tím. Tentoraz vyše 2300 divákov muselo čakať na góly až do druhej tretiny. Kotol už tradične tvorí 50-60 najvernejších. Zloženie je vcelku fajn, líder kotla je kvalitný a vie si získať divákov aj z okolitých tribún. V momentoch, keď fandia aj ostatní fanúšikovia, tak je atmosféra kvalitná. Kiežby takých fáz v zápase bolo čo možno najviac… S pribúdajúcimi gólmi v sieti Dukly nálada na tribúnach graduje, diváci sa bavia čím ďalej tým viac a pomáhajú kotlu svojimi hlasivkami. V záverečnej minúte verné publikum ocení našich hráčov potleskom v stoji.

Ďakujeme, že ste prišli na zápas a pričinili ste sa k dobrej kulise. Stále sa nájdu kritici, áno, sme si vedomí, že to nie je ideálne, no vieme aj, že lepšie to už nebude. Preto sme vďační všetkým z vás, ktorí nás podporujete a fandíte počas zápasov spolu s nami.