HC´05 Banská Bystrica- HC Škoda Plzeň 2:3pp

Autor foto: Maroš Búrik

Tohtoročná púť hokejovou európou nám skončila. Posledný zápas sme odohrali doma proti českej Plzni, v ktorej sme sa týždeň predtým odprezentovali v dobrom svetle, keď nás vycestovalo vyše 150.

V zápase už prakticky o nič nejde. Plzeň je jasným víťazom skupiny, my sa tiež nemáme kam posunúť z posledného miesta v tabuľke. Už v Plzni boli zostavy oboch mužstiev dosť pozmenené, tréneri šetrili mnohých kľúčových hráčov a to isté sa dalo očakávať aj v domácom meraní síl.

Cestu na štadión si našlo 1832 divákov, čo je vzhľadom na okolnosti (zápas, v ktorom o nič nejde, utorok, pomerne vysoké vstupné) očakávaná návšteva. Nás sa v kotli schádza, rovnako ako na poslednom domácom zápase s L. Mikulášom, okolo 60 kusov.

Atmosféra je napriek nižšej návšteve vcelku dobrá, vidno, že prišli najmä takí fanúšikovia, ktorí chodia na Iskru a ktorí chcú pomôcť našim hráčom svojimi hlasivkami. Hokej je tiež vcelku svižný a zaujímavý, čo taktiež prispieva k dobrej nálade na tribúnach a motivuje ľudí z ostatných tribún, aby fandili spolu s kotlom, ktorý tradične hučí celý čas. Vyrovnaný zápas speje až do predĺženia, v ktorom inkasujeme gól , takže s hokejovou Ligou majstrov sa lúčime prehrou, no so cťou.

Po zápase nasleduje tradičná ďakovačka akoby sa vyhralo- hráči nastúpení na modrej čiare si najskôr spolu s divákmi  užijú vytlieskavačku s rukami nad hlavami, nasleduje prekrikovačka a odchod do šatní. Pri odchode si späť voláme Jana Sýkoru- ako muža zápasu- aj vzhľadom k tomu, že má bohatú plzenskú minulosť.

V sektore hostí nám celý zápas konkurovali plzenskí fanúšikovia, ktorých bolo odhadom rovnako veľa ako nás, takže pomer síl v kotloch bol vyrovnaný, no vďaka podpore ostatných tribún sme udržali výhodu domáceho prostredia na našej strane a spoločne sme vytvorili nášmu timu žičlivú atmosféru.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na zápas, fandili a prispeli tak k dobrej kulise. Ďakujeme taktiež všetkým, ktorí sa podieľali na atmosfére počas zápasov CHL, či už doma alebo vonku a hájili tak česť našich farieb! Myslíme si, že úspešne. Veríme, že v budúcnosti nás čakajú podobné zážitky vďaka nášmu klubu.

Autor foto: Maroš Búrik

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru