HC´05 Banská Bystrica- HC Slovan Bratislava 1:3

Zápas, ktorého sme sa nevedeli dočkať od comebacku Slovana do našej ligy. Zápas s našim rivalom a neobľúbeným tímom v celej lige. Zápas prvého s druhým a šláger kola. Zápas v najvyššej súťaži až po siedmich rokoch. Zápas, ktorý bol už pár dní vypredaný a zápas, na ktorom chýbali hosťujúci fanúšikovia.

Autor foto – Maroš Búrik

Prvý krát sa vypredal štadión v aktuálnej sezóne, privítanie Slovana na našom zimáku sme si nemohli nechať ujsť ani my a pripravili sme choreo, za čo ďakujeme chalanom, ktorí to celé zorganizovali. Premiéru mali obojručky a takisto za ich pestrosť chválime autorov. Na polovicu našej tribúny sme natiahli po hymne choreografiu, na ktorej bolo prepojené logo Slovana s rozhodcovskými bielo-čiernymi dresmi. Prepojenie je dlhodobo známe a potvrdilo sa to samotným „bezproblémovým“ prihlásením sa Slovana do ligy. Po úspešnej prezentácii chorea sme pozdravili nášho obľúbeného pána trénera Vlada Országha, ktorý spolu s mladým hokejistov vhodil slávnostné buly medzi dva tímy, ktoré ako jediné na Slovensku koučoval a začal sa samotný duel.

Plný dom našich hnal od úvodu do útoku, hráči mali chuť a energiu a lietali po ľade ako Bystrickí Anjeli. Vzájomné prepojenie hráčov, plného zimáku a aktívnych fanúšikov na tribúnach sa prejavilo a jasnú prevahu na ľade naši hráči pretavili k vedeniu po úvodnej tretine. Gól sme strelili po väčších aj menších šanciach nášho tímu až 20 sekúnd pred koncom tretiny, čo niektorým predsa len padlo vhod a oslavovali ešte počas prestávky. Fandenie v prvej tretine bolo z našej strany od úvodu dobré a radosť a chcenie v tomto zápase bolo zo všetkých stranách veľké. V druhej tretine nás stlmil vyrovnávajúci gól súpera a, žiaľ, odvtedy prevzal taktovku, našťastie iba na ľade, súper. My sme si aj vďaka dobrému výkonu lídra kotla išli stále svoje a fandenie neupadalo. V poslednej tretine sme takmer všetci na štadióne očakávali minimálne vyrovnávajúci gól. Snažili sme sa aj aktérom v bielych dresoch na ľade dodať krídla, ako tomu bolo v 1. tretine, hráčom sa však už nepodarilo skórovať a vniesť na tribúny eufóriu, tak po kvalitnom súboji sme doma utrpeli ďalšiu prehru a klesli sme na druhé miesto za Papagáje, ktoré nás aj v nekompletnej zostave a s tromi útokmi porazili.

Ďakovačka po zápase nemohla chýbať, za predvedený výkon ďakujeme našim hráčom, aj keď sme po deviatich zápasoch okúsili prehru, ale v piatok dúfame, že v Nových Zámkoch začne nová séria a vrátime sa na prvé miesto.

Ďakujeme aj všetkým fanúšikom, ktorí sa aktívne zapájali k fandeniu počas duelu. Vizuálny pozdrav dostali naši dvaja barani, ktorí dúfame, že v Bratislave sú iba na výlete a Mates so Zigym sa vrátia do Banskej Bystrice a budú bojovať za naše farby. Naši odchovanci si dúfam užili zápas, určite si zaslúžili aby sa ich mená ozývali počas zápasu na štadióne, žiaľ, situácia nám to neumožnila, vynahradíme im to čoskoro. Zároveň ďakujeme aj ostatným fanúšikom, ktorí ukázali vyspelosť a našich momentálne ex-hráčov nezasypali nevhodnými prejavmi. Aj týmto sa ukázala vyspelosť hokejového fanúšika v Banskej Bystrici a 20 kilometrov od nás by si mohli brať príklad ako sa treba správať ku hráčom, ktorí tu roky hrali srdcom.

Autor foto – Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru