HC’05 Banská Bystrica- HK Poprad 1:2

Posledný zápas z našej série štyroch domácich duelov máme za sebou, ako aj posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou. Na zápase sme neočakávali veľkú návštevu, keďže hokeja v poslednom týždni bolo viac než dosť. Zápas bol aj v televízii, čo tiež odradilo nejakých fanúšikov, ktorí v zime nechceli navštíviť štadión. Napriek viacerým negatívam, v zápise o stretnutí prišlo na štadión vraj až 2201 divákov… Privítali sme Poprad, ktorý z dlhodobého hľadiska nie je náš obľúbený súper, aj keď minulý rok sme cez nich postúpili do finále. Kamzíci majú skvelú formu, vyhrali posledných šesť zápasov.

Napriek slabšie zaplneným tribúnam sme začali skvele a v 2. minúte viedli po otvárajúcom góle. V tom čase sa už našiel aj líder kotla, ktorému sa budeme venovať nižšie. Napriek sympatickému výkonu sme druhý gól nepridali, aj keď šance na to boli, ale, žiaľ, v 15. minúte sme inkasovali, keď sa presadil ex Bystričan Handlovský. Fandenie počas prvej tretiny ako aj počas celého duelu bolo v rámci možností, ale potiahli to dlhoroční fanúšikovia z kotla.

V Druhej tretine sa fandilo naplno, aj keď v počte 39 fanúšikov to nebol ideál, ale líder nedal vydýchnuť. Predvedená hra v prostrednej tretine nás neuspokojovala a Poprad nás jasne prehrával, čo vyústilo aj do gólu bielo-modrých. Hosťujúci sektor ani na tomto dueli nebol prázdny, hostí prišlo za dva autá a aktívne povzbudzovali svoj tím.

V tretej tretine sme dali do toho všetko, k fandeniu sa pridávali aj ostatné tribúny, ale ako sme sa sami presvedčili Poprad nemá náhodou takú skvelú formu. Napriek presilovkám, zvýšenej aktivite a lepšej hre v porovnaní s druhou tretinou sme gól nepridali. Hra aj support gradovali, ale vyrovnávajúci gól, žiaľ, neprišiel.

Po zápase sme unaveným a sklamaným hráčom zatlieskali a odišli domov. Pozdravili sme sa ešte s Lukášom Handlovským, na ktorého sme nezabudli a dúfame, že o pár rokov nezabudne ani on na nás.

V prvej tretine nastala nešťastná situácia, keď puk trafil moderátorku RTVS priamo do hlavy, slečna odišla rovno do nemocnice a s otrasom mozgu a štichmi vyviazla z tejto situácie. Aj touto formou jej prajeme skoré uzdravenie a dúfame, že chuť do hokeja ju neopustí a príde čoskoro aj na náš štadión.

Ako sme spomínali, klasickí lídri na tomto zápase z viacerých dôvodov chýbali. Počas úvodných minút ich nahradil stály člen našej rodiny, ktorý má s rozkrikovaním skúsenosti len z minuloročného play off. Chalan má obdiv za odhodlanie a pohotovú reakciu. Skvele si rozumel s bubeníkmi, ktorých aj touto formou pozdravuje. Jeho pôsobenie na domácom ľade a teda celozápasovú premiéru hodnotíme veľmi dobrou známkou. Zaujímavosťou je, že nový líder bol na plote iba štvrtý raz a z toho tri duely boli proti Popradu.

Čaká nás zaslúžená prestávka a všetci sa pokúsime nabrať energiu pred nemenej náročným obdobím.

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru