HC´05 Banská Bystrica- HKM Zvolen 4:2

Klasické pohronské derby sľubuje hokej ako remeň, keďže obidva tímy majú skvelú formu.
Domáce prostredie nám nad odvekým rivalom velí vyhrať.

Štadión opäť nie je vypredaný a hoci 2762 divákov je pekná návšteva, je to hanba. Náš sektor je pomerne plný, no tiež by sa doň zmestilo ešte pár desiatok fanúšikov. Darmo, derby už nie je tým čím bývalo z hľadiska atraktivity.

Autor foto – Maroš Búrik

Tesne pred zápasom nastal klasický problém z posledných zápasov. Kto na plot?! Iniciatívy sa chopil jeden z mladej gardy čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako správne rozhodnutie, keďže už dlhšie drieme v tomto chlapcovi potenciál stať sa dobrým lídrom.

Úvod zápasu našim nevyšiel a už v 10. min. prehrávame o dva góly. Ani nepriaznivý stav nám neuberá na odhodlaní fandiť ďalej a atmosféra je napriek dvojgólovému manku dobrá. Ešte v prvej tretine strieľame kontaktný gól a nálada je hneď lepšia. V prostrednej časti prichádza vyrovnávajúci zásah z hokejky Tomáša Hrnku a tribúny ožívajú ešte viac. Okrem kotla sa chytajú aj ostatní diváci a atmosféra má (konečne) derby parametre. V treťom dejstve sa v 45. min ujímame vedenia, hlásateľka ešte ani nestihne dočítať meno strelca a diváci sú zas vo vytržení, keďže si to v pästnom súboji rozdá Hrnka s jedným zvolenským hráčom, ktorého po pár ranách zloží na zem. Štadión je na nohách a Tomášove víťazné gesto nás všetkých presvedčí o tom, že v tomto stretnutí nebudeme ťahať za kratší koniec. Po pár minútach prichádza klinec do zvolenskej rakvy v podobe ďalšieho gólu. Zápas nám spestrí ešte jedna pästná výmena, tentoraz s prehrou nášho borca. Záverečné dejstvo má teda poriadne grády, na ľade aj na tribúnach. Atmosféra je aj vďaka týmto impulzom od našich hráčov veľmi dobrá.  V závere už diváci odmeňujú tím za výkon zaslúženým potleskom v stoji.

Pred záverečnou ďakovačkou, keď sú už hráči nastúpení na modrej čiare, zdravíme známym popevkom Mareka Bira, ktorý po dlhšom čase znovu obliekol náš dres. Nasleduje klasická víťazná ďakovačka a keďže Tomáš Hrnka dostal trest len 2+10 a zápas tak dohral, späť si voláme práve jeho, keďže strelil gól a vyhecoval mužstvo aj divákov skvelou bitkou. Hneď po ňom, už klasicky, nasleduje Besko a jeho ďakovačka s divákmi.

Hostia zaplnili svoj sektor, miestami dali o sebe vedieť, no mali sme pocit akoby od polovice zápasu stíchli a vytratili sa. Nám to však vôbec neprekáža.

Ďakujeme všetkým z vás, najmä tým, ktorí ste prišli priamo do kotla. Poďakovanie patrí, klasicky, tiež tým z vás, ktorí spolu s nami fandíte aj z iných častí štadióna a dotvárate tak výbornú kulisu, tak ako tomu bolo počas posledného derby zápasu. Veríme, že takýchto pekných zápasov v podobnej kulise nás túto sezónu čaká ešte veľa.

Autor foto – Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru