HC´05 Banská Bystrica- Detva 5:1

Po veľkom derby so Zvolenom, ktoré sme zvládli víťazne, nás tentoraz čaká malé derby s Detvou, s ktorej fanúšikmi sme ešte donedávna mali nadštandardné vzťahy, no tie, žiaľ, po vyhlásení bojkotu niektorých fanúšikov, zo strany Detvy voči nám ochladli. V zápase je náš tím jasným papierovým favoritom a nič iné než víťazstvo si nepripúšťame.

Autor foto – Maroš Búrik

Na Detvu ja zvedavých vyše 2300 divákov čo je pekná návšteva. Kotol je tiež vcelku fajn zaplnený, obzvlášť horné poschodia sektoru sú plné.

Trvá až päť minút hracej doby kým sa ujme niekto megafónu, dovtedy rozkrikujú rôzni ľudia z davu.
Napokon sa megafónu ujme líder, ktorý rozkrikoval aj na výjazde v Budapešti, tentoraz je však triezvy čo sa pozitívne podpíše aj na jeho výkone. Miesto na rozkrikovanie volí v ľavej časti sektoru, tam kde stával líder dlhé roky predtým.

Naši hráči potvrdzujú rolu favorita a okrem dominantného výkonu prichádzajú aj góly v sieti súpera. Kotol fandí po celý čas, no podpora ostatných tribún tentoraz pokuľháva. Miestami, keď sa zapoja aj ostatní diváci, tak je atmosféra naozaj dobrá, ale väčšinu zápasu, keď to ťahá iba kotol, tak to má rezervy. Vzhľadom na posledné obdobie je to azda jeden z našich lepších výkonov vzhľadom na atraktivitu súpera. Najmä v treťom dejstve, s blížiacim sa záverom, sa tribúny chytajú stále viac.
Zápas napokon s prehľadom vyhrávame, tak na ľade, ako aj na tribúnach, keďže hŕstka fanúšikov v sektore hostí sa ozve len sporadicky.

Po víťaznej ďakovačke si späť voláme narodeninového oslávenca Casona Hohmana, ktorému chceme zaspievať happy birthday, no mnoho ľudí v kotli to nepochopí, spievať začne ešte skôr než Casona zavoláme späť a tak to nemá potrebný efekt z čoho sme sklamaní. Následne, už tradične, voláme späť Beska, aby nám spravil radosť.

Séria víťazstiev sa naťahuje, prvé miesto v tabuľke je na dosah. Nás teraz čaká séria zápasov von, takže máme dostatok času na to, aby sme si odpočinuli a načerpali nové sily a chuť do ďalšej fázy sezóny. Ďakujeme všetkým z vás čo ste prispeli k dobrej atmosfére v zápase s Detvou.

Najbližšie sa vidíme až 26.1. na domácom zápase s Košicami.

Autor foto – Maroš Búrik

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner