HC´05 Banská Bystrica- MAC Budapešť 7:2

Autor foto: Miroslav Pôbiš

Po pomerne vydarenom štefanskom výjazde, keď do Trenčína vycestovalo okolo 90 verných fanúšikov nás čaká posledný domáci zápas v kalendárnom roku 2018. Už niekoľko dní pred zápasom sa hovorí o tom, že by malo byť vypredané.

Prognózy sa napokon nepotvrdili a na zápase je oficiálne prítomných vyše 2700 divákov. Keďže hostia nemali výjazd, niekoľkým Bystričanom dokonca predali lístok aj do sektoru hostí.  Kotol je vcelku slušne zaplnený, no nachádzajú sa v ňom aj niekoľkí bežní fans, ktorí inde nezohnali lístok a tak museli ísť medzi nás…

Od úvodných minút sa aktívne fandí, čo však nie je nič neobvyklé. Líder kotla má však sťažené podmienky, pretože po výjazde v Trenčíne sme zabudli v autobuse megafón a reprák je pokazený, takže musí rozkrikovať len svojimi hlasivkami. Z tradičných bubeníkov nie je nikto na zápase a tak sa paličiek musel chopiť len 10 (!!) ročný chalan, ktorý má nejaké skúsenosti s bubnovaním na Dukle, no postaviť sa za bubon pred plným hľadiskom a úplne sám chce veľkú guráž! Ku podivu všetkých mu to ide veľmi dobre. Od druhej tretiny sa na plote vymenia lídri a za bubny idú vypomôcť borovičkári. Atmosféra je aj vďaka kvalitnému hokeju a narastajúcemu skóre dobrá, do pokrikov sa okrem kotla často zapájajú aj ostatní diváci. Záverečné minúty sa už nesú za potlesku v stoji.

Po zápase nasleduje klasická ďakovačka, následne si voláme späť trojgólového hrdinu Asselina, po ňom nasleduje brankár Williams. Po poslednej skúsenosti, keď sa po chvíli hráči vrátili zo šatne späť na ľad, ostávame v sektore a naďalej hučíme, s nádejou, že sa hráči vrátia aj tentoraz. Po chvíli sa tak naozaj aj deje a všetci diváci čo ostali si to spolu s hráčmi náramne užívajú. Hráči sa už automaticky pochytajú za plecia a nasleduje pokrik- „kto neskáče nie je Bystričan“. Následne voláme na slávu Janovi Sýkorovi, ktorý je z minulosti známy svojimi ďakovačkami a tentoraz neostal nič dlžný svojej povesti.

Ďakujeme všetkým čo prišli do kotla a aktívne fandili celý zápas. Mnohé známe tváre chýbali, no potiahli iní. Ešte raz klobúk dolu pred malým Ivkom ako to zvládol za bubnami a zachránil situáciu. Vďaka tiež každému kto síce nebol v kotli, no svojimi hlasivkami prispel k dobrej kulise.

Autor foto: Miroslav Pôbiš

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru