HC´05 Banská Bystrica- Nové Zámky 2:1sn

Autor foto: Maroš Búrik

Iskra v utorok po slabom výkone prehrala doma 2:3 po predĺžení s Detvou, no vo štvrtok v Piešťanoch s 20-tkou a v piatok v Miškolci bodovala naplno a vyšvihla sa v tabuľke už na 3. miesto, hneď za N. Zámky, s ktorými nás čakal najbližší zápas. My najvernejší sme zápas so Zámkami brali aj ako možnosť revanšovať sa za slabšie počty a výkon na tribúnach v poslednom domácom zápase s Detvou.

Na šláger kola je zvedavých 2381 divákov, čo je viac než na súboji s Detvou a v kotli sa nás tiež scháza o čosi viac než naposledy. Odhadom kotol tvorí takých 50 fanúšikov.

Atmosféra je od úvodu zápasu dobrá, na tribúnach to žije, no klasicky chýba korenie v podobe gólov. Od druhej tretiny sa počet ľudí v kotli zvýši, keďže prichádzajú nejakí oneskorenci, ktorí mali futbalové povinnosti v dedinských súťažiach. Príchod čerstvých hlasiviek sa pozitívne prejaví aj na atmosfére…
Miestami sa do fandenia zapájajú aj ostatné tribúny, no nie tak vášnivo ako v minulých sezónach.
Vyrovnaný zápas nakoniec speje až do predĺženia a následne samostatných nájazdov, po ktorých si pripisujeme cenné víťazstvo.

Po zápase pozdravujeme Koša v drese hostí a skandujeme jeho meno za čo nám ďakuje. Nasleduje klasická pozápasová víťazná ďakovačka s hráčmi a spokojní odchádzame domov.

V sektore hostí sa objavili aj hosťujúci fanúšikovia, ktorí nám boli dôstojným protivníkom vo fandení a patrične dali o sebe vedieť.

Opäť ďakujeme všetkým, ktorí prišli do kotla, taktiež tým, ktorí fandili spolu s nami z ostatných tribún a prispeli tak k dobrej kulise. Stále to nie je ono, máme na čom pracovať, no veríme, že postupne bude na našom zimáku znovu vládnuť elektrizujúca atmosféra.