HC´05 Banská Bystrica- Detva 2:3pp

Po nezvládnutom derby zápase vo Zvolene, kde náš tím po slabom výkone ťahal za kratší koniec , nás čaká ďalší derby zápas, tentoraz s družobnými priateľmi z Detvy. Všetci očakávame, že si Iskra napraví chuť a doma zvíťazí.

Tribúny zívajú prázdnotou a oficiálne je na zápase 2201 divákov, no reálne je na zimáku asi o čosi menej ľudí, keďže do návštevnosti sú zarátané aj predané permanentky. Ľudí v kotli je taktiež pomenej než obvykle…. Dôvodom slabej návštevy sú nielen nepresvedčivé výsledky, ale aj to, že sa zápas hrá v utorok, kedy je množstvo fanúšikov v práci, či sú odcestovaní mimo BB.

Menší, asi 30- členný kotlík fandí od začiatku zápasu. Postupne sa počet ľudí v kotli zvyšuje, keď prichádzajú oneskorenci a počty sa kus zlepšia, no stále to nie je ideálne. Iskra však po prvej tretine vyhráva 2:0 a tak je nálada relatívne dobrá.
Od druhej tretiny je však hokej slabý a veľmi veľa prerušení kúskuje hru, diváci na tribúnach sa nudia. Impulz z ľadu neprichádza, navyše Detva vyrovnáva skóre na 2:2. V kotli sa naďalej snažíme udržať atmosféru, no keďže sa nudíme aj my, je to ťažké, no bojujeme až do konca. Našťastie sa na zimáku nájdu aj ďalší verní diváci, ktorí fandia spolu s kotlom. Pri niektorých pokrikoch sa zapájajú aj ostatné tribúny a spoločnými silami udržujeme atmosféru na nejakej úrovni.


Zápas, žiaľ, speje až do predĺženia a tak sa musíme nudiť ďalšie minúty, hoci by sme už asi všetci (vrátane hráčov) boli najradšej doma. Zápas prehrávame gólom dve sekundy pred koncom predĺženia.

Po zápase aj napriek prehre zatlieskame hráčom, veď predsa vieme čo sa patrí. Náš kapitán hneď po podaní rúk a zatlieskaní kotlu tradične prchá do šatne (asi aby mu spoluhráči neminuli teplú vodu v sprchách), no ostatní hráči ostávajú na modrej a poďakujú za podporu, hoci sme si vedomí, že ani z našej strany to nebol bohvieaký výkon.

Kotol bol tentoraz slabý, chýbala tomu vášeň a nadšenie. Nebudeme sa vyhovárať na to, že neprišiel impulz z ľadu, bývali časy, keď práve my, diváci, sme boli tým impulzom, aby naše mužstvo zlepšilo hru a pridalo na obrátkach. Sme si však vedomí, že sezóna je dlhá, zápasový kalendár nabitý a šírka našej fanúšikovskej základne nie je až tak veľká, aby sme každý zápas vedeli poskladať kvalitný mnohopočetný kotol. Najmä zápasy uprostred týždňa môžu byť zdá sa problémové.
Ďakujeme však všetkým, ktorí si našli čas, prišli do kotla a odfandili si to aj za tých, ktorí sa na to vykašľali a neprišli. Taktiež vďaka všetkým divákom z ostatných tribún, ktorí sa pridávali a fandili spolu s nami. Veríme, že v ďalších zápasoch to už z našej strany bude omnoho lepšie.

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner