HC´05 Banská Bystrica- SR20 7:0

Autor foto- Maroš Búrik

Séria výhier nášho tímu pred týmto súbojom predstavovala štyri víťazstvá a v súboji s mladíkmi neočakávame nič iné ako natiahnutie tejto úspešnej série.
Na zápas je oficiálne predaných 2171 vstupeniek, no na zimáku je reálne len niečo okolo 1500 divákov a kotol činí 40 verných. Čo by však dali za také návštevy na iných extraligových štadiónoch…
Ukazuje sa, že v Bystrici sa posledné roky nechodí na súpera, ale verné Bystrické publikum je v prvom rade zvedavé na svoj tím. Kiež by to vydržalo čo najdlhšie.

V kotli nás je síce pomenej, no fandíme s o to väčšou vervou. Využívame, že tribúny sú redšie zaplnené než obvykle a naše pokriky a chorále sa skvele ozývajú. Ostatní diváci sa do fandenia až tak nezapájajú, česť výnimkám, ktorí s nami ťahajú zápas čo zápas! Góly v sieti dvadsiatky však preberajú spiace publikum, ktoré trošku ožíva. Zimákom po každom góle znie tradičná prekrikovačka.
Nálada v kotli je po celý čas dobrá a sme milo prekvapení  z  úrovne fandenia, keďže sme sa pred zápasom trošku obávali koľkí sa zídeme a ako to bude vyzerať.

Po vysokom víťazstve rozťahujeme na béčku transparent pre Brocka Higgsa, ktorý má v posledných zápasoch skvelú formu. Nasleduje vytlieskavačka, prekrikovačka a následne skandujeme Higgsovo meno a ten nám prichádza poďakovať. Medzi tým však do šatne zmizol Samo Baroš, ktorý neskôr, keď sa dozvedel, že sme tradične chceli ďakovačku aj od neho, skonštatoval, že ho to mrzí, pretože po čistom konte by nám iste venoval počas ďakovačky aj nejaký bonus… Snáď ešte bude mať dosť príležitostí.

Ďakujeme každému kto si našiel čas a prišiel do kotla na tento neatraktívny zápas, takzvanú povinnú jazdu… Na rozdiel od iných fanklubov sme sa zišli, v solídnom počte, a odfandili sme si to. Ďakujeme taktiež tým, ktorí chodia na iné tribúny, no fandia neustále spolu s nami, ste super!

Autor foto- Maroš Búrik

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru