HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 6:3

Prvé tohtosezónne derby vo Zvolene. Po zlých výsledkoch nášho mužstva máme mierne obavy, ako sa k zápasu postavia fanúšikovia a koľko nás na predmestie vycestuje… Zápas sa mal pôvodne hrať v utorok, napokon ho (našťastie) presunuli až na stredu, čo rozhodne pomohlo, pretože vo štvrtok je sviatok a teda voľný deň.

Počty v sektore hostí boli porovnateľné s predchádzajúcimi zápasmi, no na sedení vedľa nebolo až tak veľa Bystričanov, než tomu bývalo zvykom v minulosti. Napriek tomu je aj na sedení slušná účasť našich fanúšikov, ktorí fandia počas zápasu spolu s nami. Celková návšteva na zápase je 3803 divákov, v sektore sa nás zišlo odhadom vyše 70.

Po prvej tretine prehrávame už 1:3, no druhá tretina patrí nám a za neustálu podporu, aj za nepriaznivého stavu, sme odmenení a zrovnávame skóre na 3:3. Záverečné dejstvo nášmu tímu už však nevyšlo a inkasujeme ďalšie tri góly. Napriek tomu, že v zápase ťaháme za kratší koniec, tak fandíme po celý zápas.

Domáci fanúšikovia slušne zaplnili zvolenský štadión a vytvorili kvalitnú kulisu, ku ktorej sme dopomohli aj my a tak derby malo tú pravú atmosféru.

Ďakujeme všetkým z vás, ktorí ste do Zvolena vycestovali, najmä tým z vás, ktorí ste boli s nami v sektore hostí, ale tiež fanúšikom zo sedenia, ktorí fandili spolu s nami!

Zo zápasu sme neobjavili žiadne fotky nášho sektoru (len nejaké videá), tak ak o niečom viete, tak nám to pošlite, ďakujeme.