HC´05 Banská Bystrica- HK Dukla Trenčín 2:6

Po spackanom derby vo Zvolene nás čaká domáci zápas s Trenčínom, ktorému máme čo vracať, keďže sme v prvom vzájomnom meraní síl tomuto súperovi doma podľahli vysoko 0:6.

Náš sektor je spolovice zaplnený, celková návšteva opäť nepresiahla dvojtisícovú hranicu, hoci len tesne, a na zápase je oficiálne 1997 divákov. Do tohto počtu treba započítať aj Trenčanov v sektore hostí, ktorí pricestovali v slušnom počte.

Hneď na začiatku zápasu vyťahujeme dve menšie vlajky Trenčína, ktoré sme ukoristili minulú sezónu, čím poriadne nasrdíme Trenčanov v sektore hostí. V polovici prvej tretiny, na apel usporiadateľa, vlajky zvešiavame dolu, veď svoj účel už beztak splnili.

Do polovice stretnutia je nálada na tribúnach, ale aj v sektore, dobrá, výsledok je 2:2, tretí gól inkasujeme až v poslednej minúte druhého dejstva.

Potom sa však začnú diať veci… ďalšie tri góly v našej sieti majú za následok, že z tribún počuť už aj piskot a mnoho divákov opúšťa štadión predčasne. Za takého stavu sa ťažko fandí… ale v sektore sa snažíme udržať ľudí v pohotovosti až do samého záveru a snažíme sa nehľadieť na výsledok, ale dokončiť si svoju robotu so cťou.

Na plote má premiéru mladý Sebo, ktorý to za daného stavu nemá ľahké, ani skúsenejší líder by z ľudí v kotli asi nevytlačil viac. Napriek tomu podal dobrý výkon a chválime, že na seba prevzal zodpovednosť pri neúčasti klasického lídra a ukázal, že v budúcnosti s ním môžeme rátať na tomto neľahkom poste.

Sektor hostí bol slušne zaplnený a hosťujúci fans dali o sebe patrične vedieť. Na výjazdoch sa vždy fandí lepšie, výsledok im hral tiež do karát, takže miestami boli u nás ako doma. Nám, žiaľ, vo fandení opäť nepomohli ostatné tribúny a tak sme v tom ostali opäť sami.

Ďakujeme všetkým, ktorí ste boli v kotli a hučali ste a tiež vďaka tej hrśtke fanúšikov z ostatných tribún, ktorí nám pomohli s fandením!