Úvodné dva domáce zápasy CHL

Aj tento rok má náš klub privilégium ako jediný zo Slovenska štartovať v prestížnej hokejovej Lige majstrov a zmerať si tak sily s najlepšími európskymi mužstvami. Nám sa tak naskytá možnosť vidieť kvalitný hokej s atraktívnymi mužstvami a odprezentovať sa v Európe. Tento rok nám v základnej skupine robia spoločnosť švajčiarske Lugano, fínsky JYP Jyväskylä- úradujúci šampión CHL a česká Plzeň. Na úvod sme doma privítali tímy z Fínska a Švajčiarska.

HC´05 Banská Bystrica- JYP Jyväskylä 1:6

Na zápase s fínskym šampiónom bolo prítomných 1717 divákov, v kotli sa nás zišlo okolo 90.
Návšteva je iste sklamaním, no ukazuje sa, že CHL, zatiaľ, očividne nemá takú prestíž a tradíciu.
Je však škoda, že sme nedokázali vypredať náš ani nie trojtisícový štadiónik…
Kotol je však dobre zložený a ženie nás vpred najmä vidina, aby sme sa dobre odprezent

Autor foto: Maroš Búrik
Autor foto: Maroš Búrik

ovali v Európe a urobili sme dobrú reklamu našej banskobystrickej hokejovej fanušikovskej scéne.
Do fandenia sa aktívne zapájajú aj ostatné tribúny a atmosféra je kvalitná. Časom náš tím ťahá jasne za kratší koniec a góly v našej sieti pribúdajú. My však aj za výrazne nepriaznivého stavu neustále ženieme náš tím vpred a nabádame aj ostatných fanúšikov, aby naďalej fandili spolu s nami.
Fandenie si teda udržuje svoju kvalitu až do záverečných minút, čím dávame jasne najavo, že v Bystrici sa chodíme na hokej baviť a sme verné publikum!
Po prehratom zápase nám prichádzajú zatlieskať hosťujúci hokejisti, čo je z ich strany pekné gesto, ktoré zahrialo pri srdci všetkých z nás. Nestáva sa často, aby súper vzdal hold domácemu publiku. Naši hokejisti však očividne nemali náladu na nejaké veľké ďakovačky po zápase a pomerne rýchlo zmizli do šatne…

HC´05 Banská Bystrica- HC Lugano 5:2

Po prehre s Jyväskylou nás čaká ďalší atraktívny zápas proti Luganu. Po zápase s fínskym súperom sme plní optimizmu a odhodlaní spraviť minimálne rovnako dobrú atmosféru ako dva dni predtým.

Na zápase je tentoraz 1962 fanúšikov, z toho takmer stovka v kotli. Motiváciou pre nás je aj plný sektor hosťujúcich fanúšikov, ktorí patria k jedným z najlepších hokejových táborov v Európe.

Autor foto: Maroš Búrik

Na plote sa už objavila nová sektorová vlajka Bystrickí Anjeli a mala hneď aj víťaznú premiéru.
V súboji s Luganom neustále vedieme čo sa prenáša aj na tribúny, kde je výborná nálada a na štadióne vládne kvalitná atmosféra. K nej prispievajú aj hosťujúci fans, ktorí taktiež neúnavne povzbudzujú svoj tím. Posledných päť  minút zápasu znie „taliansky“ chorál a diváci odmeňujú Iskru potleskom v stoji.
Po zápase prebieha tradičná ďakovačka s hráčmi, následne si voláme späť dvojgólového hrdinu Tomáša Ziga, po ňom brankára Williamsa.

Ďakujeme každému jednému z vás, kto prišiel na tieto dva zápasy a fandil spolu s nami!
Do dvojzápasu sme šli s cieľom čo najlepšie sa odprezentovať pred celou Európou. Myslíme si, že cieľ sme splnili na 110 % a ukázali sme všetkým akú atmosféru dokážeme vytvoriť v Banskej Bystrici!
Boli ste fantastickí!

Autori foto: Peter Rusko, Maroš Búrik

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner