Domáce zápasy s L. Mikulášom a Spišskou

Pred záverečnými dvoma zápasmi základnej časti máme postup do vyradovačky vo svojich rukách, nič iné ako dve víťazstvá a účasť v elitnej šestke si nepripúšťame.

HC´05 Banská Bystrica- L. Mikuláš 3:1

S Mikulášom sme zložili 70-členný kotol a na zimáku sa oficiálne zišlo 1473 divákov. Napriek solídnym počtom a zostave v kotli, je atmosféra po celý zápas zvláštna- taká prispatá. Fandí sa, tradične, po celý čas, no chýba tomu zápal, energia, vášeň. Ostatní diváci sa tiež nepridávajú, tak často než obvykle, no sme si vedomí, že je to aj tým, že chýba impulz z našej strany. Napriek tomu fandia, no celkovo je energia na tribúnach taká zvláštna. Našťastie, naši hráči zápas zvládajú za tri body a tak si môžeme užiť víťaznú ďakovačku. Po nej skandujeme Bergera, ktorý mal prsty vo všetkých troch góloch, no neprichádza späť, zato Wenninger naše volanie vypočuje a prichádza sa s nami potešiť z troch bodov.

HC´05 Banská Bystrica- Spišská Nová Ves 2:3

Pre nás je zápas so Spišskou ako malé finále. Pre niektorých z nás, má však zápas aj ďalší špeciálny motív, keďže v spolupráci s klubom, sú pred zápasom odmenení fanklubáci, ktorí stoja v kotli už od roku 2005, kedy vznikol klub a zároveň fanklub. Celkovo je v našich radoch štrnásť takýchto borcov a jedenásť z nich sa zišlo priamo na ľadovej ploche a dostali pamätné dresy. K tejto udalosti sa však vrátime neskôr, v samostatnom článku.

V sektore sa po dlhšom čase ukázali niektoré staré známe tváre, celkovo sa nás zišlo vyše 80 a oficiálna návšteva je 1484 divákov. Úvod zápasu je trochu kostrbatý, pretože „jubilanti“ prichádzajú na sektor kus neskôr, medzi nimi sú aj bubeník a líder kotla. Atmosféra je omnoho lepšia než dva dni predtým, všetci si uvedomujeme dôležitosť tohto stretnutia a snažíme sa dodať energiu našim hráčom. Aj ostatní diváci reagujú veľmi dobre a často sa zapájajú do fandenia spolu s nami. Zápas sa dlho vyvíja v náš prospech, žiaľ, spišiaci otáčajú a dostávajú sa do vedenia. Výsledok zápasu v Michalovciach, kde hrá Poprad, nám však hrá do karát a na šancu na postup nám stačí aj remíza. To nás motivuje ešte viac a dávame do fandenia zbytky našich síl. Dve minúty pred koncom inkasujeme gól do prázdnej brány, na čo reaguje množstvo „fanúšikov“  tým, že odchádzajú preč. Z kotla však neodchádza ani noha a hučíme ďalej! Sme svedkami znižujúceho gólu, ktorý nám vlial aspoň malú nádej, krátko pred koncom, no na viac to nestačí.

Po zápase zborovo spievame chorál „Iskra majstrom je“ , verní fanúšikovia, ktorí stoja za tímom neustále, odmeňujú hráčov potleskom v stoji a spievajú spoločne s nami! Hráči stoja nastúpení na modrej a my všetci neustále spievame, že Iskra majstrom je, až kým neodídu do šatne.

Sklamaní a nahnevaní, že namiesto odpočinku nás čaká zradné predkolo s Trenčínom, odchádzame domov… Ďakujeme všetkým divákom, ktorí ťahali spolu s nami, ako sme už spomínali, s Mikulášom to malo byť lepšie, no so Spišskou už bola atmosféra v poriadku. Odpočinte si, čoskoro ideme zas na to!

foto: Samuel Telúch, Šimon Ďuriančík, BBonline.sk

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru