Domáce zápasy so Zvolenom- štvrťfinále play off

Séria sa po dvojzápase vo Zvolene presúva pod Urpín za stavu 1:1 na zápasy a všetci veríme, že aj s podporou tribún budeme v domácom prostredí úspešní.

HC´05 Banská Bystrica- HKM Zvolen 1:2

Do kotla dostávame k dispozícii 120 lístkov, ktoré sa bez problémov vypredajú, štadión však vypredaný nie je a návšteva činí len 2474 divákov. V deň prvého zápasu sa maľuje aspoň jednoduchý transparent na plot. Hneď v 2. min. sa ujímame vedenia gólom Bergera, no Zvolen krátko na to zrovnáva skóre. Hoci fandíme po celý čas, atmosféra zďaleka nie je taká ako by sme si predstavovali. Ťažko povedať čím to je, v minulosti, keď bola takáto návšteva, tak sa nás do sektoru zišlo raz toľko, teraz je sektor podstatne menší a tak naše fandenie možno zaniká pri rušivých elementoch, ako sú napríklad tlapkátka a podobne. Ostatní diváci sa k fandeniu pridávajú, no je vidno, že na zápas sa dostalo aj mnoho „sviatočných“ divákov. Na gól Zvoplena z 26. min, už naši hokejisti nedokážu odpovedať a hoci sa ich snažíme do samého záveru pohnať našimi hlasivkami za vyrovnávajúcim gólom, ten už neprichádza a tak ťaháme za kratší koniec. Po zápase ďakujeme našim hráčom a veríme, že na druhý deň už bude výsledok priaznivejší.

HC´05 Banská Bystrica- HKM Zvolen 2:6

Aj tentoraz sa 120 lístkov do sektoru bez problémov vypredá, návšteva je tiež podobná ako deň predtým- 2497 divákov. Atmosféra je taktiež podobná ako v predošlom zápase, fandíme, snažíme sa, no môže to byť rozhodne lepšie. Výsledok je síce nepriaznivý a je nám jasné, že v zápase budeme ťahať za kratší koniec, no napriek tomu sa fandí až do samotného záveru. Aj ostatní verní diváci poctivo fandia spolu s nami. Po zápase znovu ďakujeme našim hráčom za snahu, bojovnosť a srdiečko, žiaľ, víťaznú ďakovačku si opäť nemôžeme vychutnať.

My sa chceme poďakovať každému kto prišiel do kotla a hučal, taktiež tým z vás, ktorí ste, tak ako vždy, fandili spolu s nami a pomohli ste vytvoriť dobrú atmosféru, no ako sme už spomenuli, tá mohla byť rozhodne aj lepšia.

V sektore hostí sa v prvom zápase objavilo vyše 60 Zvolenčanov a v druhom sa ich nazbieralo niečo vyše 20… Aj to svedčí o „atraktivite“ derby zápasov.

foto: Šimon Ďuriančík, Dominika Körtvélyesiová, BBonline.sk

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner