Výjazdy do Zvolena na play off

Predkolo play off s Trenčínom sme zvládli a hneď v prvom kole si zmeriame sily s našim najväčším rivalom zo Zvolena. Séria sľubuje vybičované zápasy so skvelou kulisou.

HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 5:1

Už pár dní pred zápasom prebehli na sociálnych sieťach podpichovačky medzi Ultras Iskra, ktorí ohlásili prítomnosť na derby a zvolenskými ultras. Z Bystrice vyráža jeden autobus a ostatní fanúšikovia idú po vlastnej osi. V sektore sa nás zišlo medzi 100-150 (nechce sa nám to presne rátať), ostatní fanúšikovia obsadzujú takmer celý vedľajší sektor na sedení. Oficiálna návšteva činí 3650 divákov.

Domáci sa na začiatku zápasu prezentujú choreom a po celý zápas kvalitným supportom. Ku kvalitnej atmosfére prispievame aj my, keď neúnavne podporujeme svoj tím počas celého zápasu, aj v čase, kedy prehrávame vysokým rozdielom. Niekoľko členov bojkotujúcich Ultras Iskra sa teda objavilo v našom sektore, tentoraz si nepomýlili sektor, ako napríklad na výjazde v Detve, kedy fandili proti svojmu tímu, alebo keď sa naposledy objavili na domácom zápase a rozložili sa na opačnom konci tribúny. Na plot sa po rokoch postavil Bendžo, ktorý nikomu nepovedal bú, ani mú, no nikomu sa s ním nechcelo hádať. Veď svoju robotu si urobil dobre. Napriek prehre ďakujeme hráčom a vyjadrujeme im podporu do ďalšieho stretnutia!

HKM Zvolen- HC´05 Banská Bystrica 2:1

V prvom zápase bolo hneď viacero adeptov za megafón, aj za bubon, no tentoraz sa na plot musel postaviť Domčo, ktorý svoju úlohu zvládol dobre a aj bubon mal kto obslúžiť. Počet fanúšikov v sektore je nižší než deň predtým, dokopy sa nás zišlo do sto kusov (nechce sa nám to presne rátať), no zostava je vcelku fajn. Z Bystrice znovu vyrazil autobus a zvyšok pricestoval vlastnou trasou. Celková návšteva je 3460 divákov. Aj vďaka priaznivému skóre a tradičnej podpore divákov sediacich vedľa, je fandenie z našej strany po celý zápas vcelku kvalitné. Výsledok je otvorený až do samotného konca a sme radi, že aj vďaka našim hlasivkám sme dotlačili náš tím k tesnej výhre a po zápase si môžeme užiť neskutočné emócie našich hráčov, na ktorých vidno ako si cenia víťazstvo, ale aj našu podporu počas dvojzápasu na predmestí. Nasleduje prekrikovačka a naspäť si voláme aj Weňa. Domáci fans aj v druhom meraní síl poskladali dobrý kotol a vytvorili dobrú atmosféru.

My sa chceme poďakovať všetkým z vás, či už ste boli len na jednom alebo na oboch zápasoch, pretože po oba dni sme sa odprezentovali v dobrom svetle a naši hráči dostali pocítiť našu podporu! Teraz nás čakajú dva dôležité domáce zápasy a v piatok (18:00) sa znovu predstavíme vo Zvolene, tak veríme, že znovu v dobrom počte!

foto: Dominika Körtvélyesiová, BBonline.sk

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner