HKM Zvolen – HC´05 Banská Bystrica 4:3pp

Jeden rok, sedem mesiacov a päť dní. 584 dní. Devätnásť  mesiacov a päť dní. Toľko ubehlo od posledného derby zápasu vo Zvolene, kde sme boli prítomní aj my- fanúšikovia Iskry.

Dva týždne pred zápasom kontaktujeme vedenie HKM či by boli ochotní poskytnúť nám lístky na tento zápas, ak áno, v akom množstve. Zvolenčania súhlasili a poskytli nám 75 lístkov, ktoré deň pred zápasom navýšili o ďalších päť kusov. Dopyt bol ešte väčší, no sme vedeniu Zvolena nesmierne vďační aj za takúto ústretovosť!

Máme info, že mnoho bystrických fanúšikov si už zakúpilo vstupenky aj na tribúnu a tak je predpoklad, že na predmestí môžeme vytvoriť domácu atmosféru.

V sektore sa nás zišlo takmer 90, niekoľko desiatok Bystričanov okupuje sedenie vedľa nášho sektoru.

Už pred úvodným hvizdom sa ozývajú oba fanúšikovské tábory a je vidno, že tie emócie už každému chýbali. Zvolenčania dávajú o sebe najviac vedieť práve pred úvodným vhadzovaním, kedy sa z reprákov, na celý štadión, ozýva ich chorál……

Úvodné minúty v našom podaní sú trochu kostrbaté, keďže trvá takmer polovicu tretiny pokiaľ sa niekto ujme megafónu. S pribúdajúcim časom, množstvom alkoholu v krvi sa zlepšuje aj atmosféra v sektore. Vyzdvihnúť by sme chceli aj partiu malých bystrických hokejistov, ktorí celý čas fandia spolu s nami. Taktiež sa pravidelne pridávajú naši sediaci fanúšikovia, ktorí sa zapájajú do pokrikov a chorálov a často si s nimi dávame aj prekrikovačku.

Domáci vytvárajú fajn atmosféru, no počtami fandiacich divákov máme možno trochu navrch a domácemu kotlu sme viac než vyrovnaný protivník. Od ideálnej derby atmosféry z minulosti to má ďaleko, no buďme radi aj za to čo predviedli oba fanúšikovské tábory teraz.

Hoci naši hokejisti v zápase trikrát viedli, napokon prehrávame po nájazdoch. S výkonom našich sme však spokojní, po zápase im ďakujeme, naspäť na ďakovačku si voláme aj brankára Gajana a síce sklamaní z prehry, domov odchádzame s dobrým pocitom, že sme si konečne užili poriadny výjazd.

 Ešte raz by sme sa chceli poďakovať zvolenskému vedeniu, že nám poskytli dostatok lístkov, aby sme si mohli užiť derby priamo na tribúne. Ďakujeme tiež každému čo si našiel čas, vycestoval do Zvolena a prispel k dobrej atmosfére! Boli ste super!

zdroj foto: HC05.sk, BBonline.sk, Ivan Golembiovský

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Consent Management Platform by Real Cookie Banner