HC´07 Detva- HC´05 Banská Bystrica 2:1

Štyri výhry v rade- vrátane poslednej v domácom derby so Zvolenom- sú od našich hráčov dostatočnou pozvánkou, aby ich do Detvy vycestovalo podporiť čo najviac fanúšikov. Všetci na Podpoľanie cestujeme s vierou, že aj vďaka našej podpore natiahne Iskra sériu výhier o ďalší zápas.

Pôvodne bol plánovaný autobusový výjazd, no z ekonomických dôvodov sme sa rozhodli zrušiť bus a do Detvy vyrazil každý individuálne. V sektore hostí sa nás napokon zišlo solídnych 50 kusov, ďalší Bystričania sedeli tradične vedľa sektoru.

Fandenie je poznačené tým, že sa na výjazd nedalo vycestovať žiadnemu z bubeníkov a tak sa pri bubne striedajú laici, ktorí nedokážu udržať patričný rytmus. Na výjazde taktiež absentujú tradiční lídri, ktorí by boli schopní rozkrikovať kotol a burcovať ľudí v ňom… Iniciatívu však preberajú chalani, od ktorých sa to očakáva, no nikdy predtým to nerobili. Pritom o pár desiatok metrov vedľa, stojí dlhoročný líder nášho fanklubu a rozkrikuje domáci kotol… Fandeniu iste neprospieva ani nepriaznivý výsledok, keďže mnohí fanúšikovia potrebujú impulz z ľadu, žiaľ, tak to už býva… Napriek tomu sa občas zapoja do pokrikov aj Bystričania sediaci vedľa nášho sektoru. Výjazdu sa zúčastnil aj dobre známy doktor Medveď, ktorý si užil svoju tradičnú chvíľku slávy (viď video) J Ani prítomnosť doktora Medveď nakoniec nepomohla k víťazstvu našich a tak končí naša víťazná séria.

Po zápase tlieskame našim hráčom, ktorí sú očividne veľmi sklamaní z prehry a hneď po podaní rúk smerujú do šatne…. Sklamaní sme samozrejme aj my, no možno ešte viac z ich skorého odchodu než zo samotnej prehry… 

Domáci kotol, ktorý len nedávno ukončil bojkot (konečne), vytvoril fantastickú atmosféru, v ktorej sme nemali veľa možností dať o sebe vedieť, keďže fandili prakticky nonstop. Najmä vďaka  fanatickej podpore z tribún sa domáci hokejisti vybičovali k skvelému výkonu a získali cenný skalp majstra.

Ďakujeme všetkým čo vycestovali do Detvy podporiť náš tím. V skvelej atmosfére, bez bubeníka a bez rozkrikovača sme to nemali jednoduché, no napriek tomu sme dali o sebe v rámci možností vedieť. Pochvala patrí chalanom, ktorí prebrali na seba zodpovednosť a zhostili sa úlohy lídrov. Ceníme si to, tak to má byť!

Pridaj komentár

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru