Úvodné dva zápasy sezóny

Po dvoch rokoch sme sa konečne dočkali normálneho štartu sezóny, navyše vo vynovenej aréne, s novou kockou, ozvučením a krásne upraveným okolím štadióna. Domáce prípravné zápasy sa aj kvôli rekonštrukčným prácam odohrali v neďalekom Brezne, kam sme vždy vycestovali aspoň v menšom počte, sformovali kotol a fandili našim.

HC´05 Banská Bystrica- Spišská Nová Ves 6:5

Po dlhom hokejovom pôste sme všetci nabudení. Návšteva je vcelku pekná, oficiálne 2442 divákov a možno, ak by v rovnakom čase nehrala futbalová Dukla, na zápas by zavítalo ešte o čosi viac divákov. Sme radi, že náš sektor je zaplnený.

Foto SNV: Maroš Búrik

V zápase sme svedkami poriadnej prestrelky a Iskra celý čas musí dobiehať náskok súpera. Atmosféra je aj vďaka šanciam a gólom dobrá, kotol už tradične fandí celý zápas a ostatní diváci sa tiež zapájajú a pomáhajú nám prekričať Spišiakov v sektore hostí. Našťastie, záverečné dva góly patria nám a tak sa môžeme radovať z víťazstva za tri body!

Pozápasová ďakovačka je trochu chaotická a má ďaleko od ideálu, no aj tak si všetci užívame slastnú chuť z víťazstva! Napokon nám prichádza poďakovať aj brankár Rahm. Veríme, že chybičky krásy vyladíme počas nasledujúcej ďakovačky po víťaznom zápase.

Hostia prišli podporiť svoj tím v solídnom počte a svojim supportom sa pričinili o veľmi dobrú atmosféru, ktorá na zápase panovala.

HC´05 Banská Bystrica- Dukla Michalovce 2:3

V súboji s Michalovcami sú tribúny redšie zaplnené, než tomu bolo na otváracom zápase sezóny so Spišskou. Možno aj televízny prenos mal na svedomí, že na zimáku je oficiálne „len“ 1964 divákov. V sektore nás je tiež o čosi menej, než dva dni predtým, no počty sú napriek tomu dobré.

Foto: Dominika Körtvélyesiová

Dobrá je aj atmosféra, kotol žije a pridávajú sa aj ostatní diváci. Logicky však, bola atmosféra v súboji so Spišskou lepšia- darmo, počty nepustia. Hoci je zápas vyrovnaný a my sa snažíme dotlačiť hráčov svojim povzbudzovaním za vyrovnaním, nedarí sa nám to a tak ťaháme za kratší koniec.

Po zápase aspoň poďakujeme hráčom za snahu a výkon, mrzí však, že mnoho divákov opustilo zimák bez toho, aby chalanom poďakovali…

My ďakujeme každému z vás, najmä tým, ktorí ste prišli do kotla a hučali, ale tiež divákom z ostatných tribún, ktorí už tradične povzbudzovali spolu s nami!

foto SNV: Maroš Búrik, MI: Dominika Körtvélyesiová

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

Platforma na správu súhlasov od Real Cookie Banneru